На Кіровоградщині четвертий місяць судяться за землю

15:00, 28 Січня, 2013

Восени 2012року  власники невеликого фермерського господарства(23 га.) в Компаніївському районі зібрали врожай соняшника, а буквально за кілька тижнів виявили, що їхню землю засіває інший фермер. Незрозумілим чином ця людина мала всі документи на землю фермерського господарства.

 

Поневіряння владними коридорами нічого не дали і члени «Селянського (фермерського) господарства Мамія Віталія Михайловича» звернулися до суду.

1 листопада 2012 року Кіровоградським окружним адміністративним судом було задоволено позов СФГ Мамія М. В. та його членів до Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області та визнано незаконним і скасовано розпорядження голови Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області № 624-р від 31.07.2012 року “Про припинення права постійного користування землею площею 23 га ріллі наданого гр. Мамію В.М.”.

Вже 29 грудня 2012 року Компаніївська райдержадміністрація вирішила оскаржити це рішення та звернулась до апеляційного суду.

Минуло майже два місяці з дня проголошення рішення сду першої інстанції, але права на обробіток землі власники фермерського господарства досі не мають. Більше того, заступник голови Компаніївської РДА Дубров відмовляється надавати представникам фермерського господарства,  копії розпорядження про передачу земель іншій особі – А. Павленку, оскільки «в результаті цього будуть відомі персональні дані особи». Цим самим чиновник порушує низку законодавчих норм, зокрема ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».  

За відсутності документа, що надає А. Павленку право на користування зазначеною земельною ділянкою, 2 січня 2013 року представники  СФГ Мамія М. В звернулась до Компаніївського РВ УМВС з заявою про вчинення кримінального правопорушення – самовільного зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному власнику. Проте вже 19 січня кримінальне провадження щодо А. Павленка і працівників Компаніївсьої райдерж адміністрації, які невідомим чином та за незрозумілих обставин передали йому землю, було… закрите.  Причина: «Відсутність складу кримінального правопорушення». Одною з причин «відсутності складу» слідчий вбачає відсутність можливості опитати Павленка, адже на час візиту слідчого, той ніби то знаходився у відрядженні.

Щоб оскаржити цю постанову слідчого, позивачі знову звернулись до суду і до прокуратури.
Також, адвокат позивача Юрій Усатенко, звернувся зі скаргою на неправомірну відмову заступника Компаніївської РДА у наданні копії розпорядження про передачу земельної ділянки до голови Кіровоградської ОДА …

Наразі, дату коли Дніпропетровський апеляційний суд розгляне цю земельну справу ще не визначено.

Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Кіровоград поповнився на 40 нових мешканців
ikaruss1
На Кіровоградщині з-під снігу дістали Ікарус!
Читайте також

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024

Після обшуків в Кіровоградській обласній прокуратурі Вищий антикорупційний суд наклав арешт на мобільний телефон ймовірно довіреної особи Юрія Ковальова — першого заступника кер...

17:24, 15 Липня, 2024