Кіровоград: сайт «Гречка» став об’єктом наукових досліджень(ФОТО)

Минулої суботи у Кіровограді на кафедрі філології та журналістики КДПУ ім. Винниченка «захищались» юні випускниці кіровоградської Малої академія наук учнівської молоді.
Окрім літературних досліджень, присутні мали нагоду послухати три роботи на журналістську тематику.
Для журналістів «Гречки» цей захист був особливо цікавим, адже одна з тем безпосередньо стосувалась нашого видання.
Катерина Грібінюк, випускниця МАНу представила роботу під назвою «Медіа-проект «Гречка», як альтернативний інформаційний формат непатогенного сучасного ЗМІ».
На думку авторки дослідження, «існують медіа-проекти, які усіляко демонструють своє невдоволення патогенними текстами та їхнім впливом на аудиторію. Вони не лише не використовують такий вид медіа-насильства, а й намагаються взагалі викорінити його зі світу мас-медіа. Одним з таких є молодіжний онлайн–журнал „Гречка” (http://gre4ka.info), який є альтернативою інформаційній боротьбі із патогенністю сучасних ЗМІ. Цей Інтернет-ресурс інформує аудиторію, а не намагається вплинути, або маніпулювати нею».
Окрім теми патогенності ЗМІ, студенти МАН дослідили розвиток регіональної преси, зокрема – районної.
Наприклад, Анастасія Мостова дослідила історію виникнення друкованих ЗМІ Долинського району, провела глибокий аналіз змісту ілюстративного та друкованого матеріалу в залежності від конкретних історичних періодів. Так в період колективізації – це заклики та ілюстрації на сільськогосподарську тематику, у воєнний період – листи з фронту тощо.
Айнура Алієва у своїй роботі торкнулась проблем екології та висвітлення цих проблем у ЗМІ. На думку студентки, журналісти недостатньо уваги приділяють екології Кіровоградщини, часто взагалі не торкаються цих суспільно важливих тем…
Усім трьом випускницям МАН надано рекомендацію щодо навчання на факультеті філології та журналістики КДПУ ім. Винниченка.
Щож до порталу «Гречка», це вже другий випадок, коли молоді науковці цікавляться нашим медіа-проектом. Близько року тому діяльність порталу зацікавила Лесю Копецьку, випускницю КДПУ, філолога. Тоді інформація про ресурс лягла в основу дослідження та стала темою доповіді на всеукраїнській науковій конференції в місті Києві…
Валерій Лебідь
Фото автора