Кіровоградщина: в Олександрівці ліквідовують три школи

08:30, 01 Березня, 2013

На Кіровоградщині в районному містечку Олександрівка планують закрити одразу три школи. На двадцять першу сесію районної ради буде винесено проект рішення «Про припинення діяльності Олександрівських ЗОШ №1, №2, №3», пише на своєму сайті депутат Олександрівської райради Андрій Лаврусь.

 

Цим рішеннями шляхом ліквідації з 15 червня 2013 року планується припинити діяльність усіх трьох шкіл Олександрівки . Паралельно виноситься проект рішення «Про створення Олександрівського навчально-виховного комплексу».

З 3-х шкіл, які є на території селища Олександрівка, буде створено один навчально-виховний комплекс. На базі якої школи це буде, ще невідомо.
         Із ліквідацією шкіл скоріше за все чимало вчителів залишаться без роботи, дітям з різних кутків селища доведеться добиратися до однієї школи.

         Відповідно до ст. 2 Закону України «Про народне обговорення важливих питань державного життя Української РСР» від 04.06.1988 № 6008-XI, який є чинним на даний момент, згідно пункту 1 розділу XV «Перехідні Положення» Конституції України, передбачено, що «рішення з важливих питань місцевого значення, які зачіпають інтереси населення, що проживає на відповідній території, приймаються Радами народних депутатів і їх виконавчими комітетами після попереднього обговорення цих питань населенням. Питання місцевого значення виносяться на обговорення населення Радами або їх виконавчими комітетами».

         Статтею 16 вказаного Закону встановлено, зокрема, що рішення місцевих рад з питань народної освіти приймаються, як правило, після їх обговорення населенням.

         Влада Олександрівського району, на думку депутата райради, грубо порушує конституційне право кожного громадянина на освіту, адже унеможливлює здобуття повноцінної та якісної освіти.

         Як зазначив Андрій Лаврусь, тільки тоді, коли довкола вирішення цієї проблеми згуртуються директори, батьки, вчителі та громадськість селища, є шанси не допустити прийняття рішення про ліквідацію шкіл Олександрівки.

За матеріалами сайту Андрія Лавруся

Останні новини по темі
Кіровоград: вулиця Попова потопає у смітті(ФОТО)
popovv1
Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024