У Кіровограді викорінюватимуть стихійні ринки та «генделики»

15:54, 12 Березня, 2013

У Кіровограді боротимуться зі стихійними ринками та упорядковуватимуть роздрібну торгівлю алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Про такі наміри розповіла начальник управління по сприянню роздрібної торгівлі та побутового обслуговування населення Тетяна Бєлова під час вранішньої прес-конференції.


На сьогодні найвідомішими точками стихійного продажу є місця по вулиці Полтавській, вулиці Жовтневої революції, сквер Слави. Задля боротьби із стихійною торгівлею управлінням було прийнято і погоджено з керівництвом рішення щодо права учасниками рейду вилучати з продажу продукцію рослинного та тваринного походження та товари промгрупи. Прийняття такого рішення було зумовлено тим, що торгівці чуючи про рейд, починають згортатися, а вже після закінчення перевірки з”являються на точках продажу знову, тож проста перевірка у такому разі результату не дає. Доля вилученого товару буде залежати від рішення суду, засідання якого обіцяють проводити у той же день. Начальник управління також додала, що сьогодні існують усі умови для торгівлі на спеціалізованих ринках для “стихійних торгівців”: наприклад, на Новомиколаївці точки для продажу пенсіонерам надаються безкоштовно, а на Колгоспному та Центральному ринках діють пільгові знижки. Втім це дасть можливість зекономити лише на платі за оренду місця, аналіз і перевірка продукції, що йде на продаж,є обов”язковою для будь-якого торгівця.

Боротися управління збирається і з роздрібною торгівлею алкогольних напоїв. Основна увага приділятиметься закладам Центрального сквера, де продовжують продавати спиртне. За словами Тетяни Бєлової, нещодавним рішенням Кіровоградської міської ради Центральний сквер визнано місцем неприпустимим для продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Згідно з цим рішенням існуючі заклади припиняють продаж алкогольних напоїв одразу після закінчення терміну ліцензії (у двох закладів ліцензія закінчується у червні-липні, в одного ж – у грудні). Далі заклади мають право перепрофілюватися: створити заклади швидкого харчування, розважальні центри, що дасть змогу зняти усім відомий ярлик, що носить Сквер.
В усіх інших закладах ресторанного типу та точках продажу алкогольні напої продаватимуться згідно із рішенням міської ради № 2278, що було прийнято на останньому засіданні міськради, з 8 до 22 години “за мовчазною згодою” та у нічний час після подання відповідної заяви і пакету документів, що регулюється вищевказаним рішенням, на погодження Виконавчого комітету.

Світлана Дубина

Останні новини по темі
Кіровоградщина: з кювету авто тягли рятувальники
На Чемпіонаті України з легкої атлетики серед спортсменів-інвалідів кіровоградці вибороли три нагороди
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024