На Кіровоградщині успішно реалізували черговий освітній Media camp «Чистий простір» (ФОТО)
Впродовж чотирьох днів з 6 по 9 липня поблизу села Цибулеве Знам’янського району тривав медіа-кемп «Чистий простір-2017».
Понад 30 кемпозалежних учасників з Кропивницького, Знам’янки, гостей зі Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Київської областей поєднували неформальне навчання з активним дозвіллям на тлі дивовижної природи поблизу річки Інгулець та озера Камінна Чаша.
Вони занурилися у світ медіа, опановували проектний підхід до створення медіа-продуктів, відкривали потенціал соціальних медіа та сучасної блогосфери, знаходили шляхи втілення своїх медійних ідей в життя, отримували різноманітні знання від тренерів Ірини Ткаченко, Дмитра Шульги, Артема Луценка, Ольги Луценко.
Тренінги поєднали з цікавими розвиваючими ігровими стимуляторами, які провели Сергій Євтєєв, Зоя Лебідь, Олександр і Любов Матвєєви. Грою «Світ Громад» – першою українською настільною кооперативною стратегією в жанрі соціального стимулятора, в якій ігрові події максимально наближені до реального життя. У бізнес-грі Cash Flow учасники вдосконалювали фінансові навички, розвивали фінансове мислення, вчилися набувати досвід реагування на ситуації. Настільна гра «Життя як проект» вчила ефективно організовувати свій час, займатися плануванням і керувати реалізацією своїх планів.
Учасники кемпу проводили творчі експерименти, комунікативні практики, випробовували себе в якості читців у форматі Стихійних читань, акторів play-back-театру, проводили майстер-класи. Цікаві, проактивні люди, навчалися самі та ділилися власними знаннями. Кожен їхній ранок розпочинався із руханки, а завершувався нічними бесідами біля ватри.
За словами організатора кемпів Ірини Ткаченко, на першому кемпі вона разом із чоловіком Сергієм навіть не мріяла про те, згодом на них приїжджатимуть представники Google чи тренери з Британської ради. Але сьогодні, це вже реальність, і вони мають сміливість планувати грандіозні кемпи, з неймовірним тренерським складом та ще більшою кількістю учасників.
– Це була хороша практика соціального моделювання громади, де кожен зміг випробувати себе, здобути лайфхаки таборового життя та комунікації з незнайомими людьми. Освітня програма кемпу виконана на всі 200%, і ми очікуємо, що отримані знання та інструменти будуть використані на користь тих локальних громад, з якими пов’язані учасники, – підсумувала результати Ірина Ткаченко.
Літній кемп дарує романтику літніх ночей, спілкування біля ватри, зоряного неба, неймовірне відчуття зеленого і чистого простору, релаксу, перезавантаження, якісне та корисне спілкування, нові знайомства, ідеї. У цьому просторі можна бути собою. Кемпи – це люди, це їхні знання, емоції, енергія, творчість.
Таборова історія кемпів «Чистий простір» поповнилася черговим освітнім кемпом, який став уже 13-м, що провело подружжя Ткаченків за програмою Британської ради «Активні громадяни».
Євген Савранський