Учора, 1 березня, у Кропивницькому відбувся круглий стіл на тему «Чорнолісся верхів'їв Інгульця: цінність, проблеми, перспективи».
Під час заходу історики, географи та біологи з Кропивницького, Чигирина, Херсона та Києва обговорювали питання природної та історичної цінності лісових масивів на півночі Кіровоградської області, проблеми їх використання, перспективи громад в контексті створення національного природного парку. У результаті обговорення ухвалили резолюцію, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Домаранський, голова Кропивницького відділу Українського географічного товариства, кандидат географічних наук.
Її основні тези такі:
- Лісові масиви північної частини Кіровоградської області: Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші мають надзвичайну природну, археологічну та історико-культурну цінність і мають слугувати справі збереження природи та національної пам’яті українського народу.
- Інтенсивність та масштаби ведення господарської діяльності на теренах лісових масивів верхів’їв Інгульця (Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші), загрожують збереженню природних, археологічних та історико-культурних об’єктів у їхніх межах. Лісозаготівельна діяльність створює небезпечну економічну залежність господарства Знам’янського та Олександрівського районів від роботи цієї галузі і потребує пошуку альтернативи.
- Існуюча кількість і рівень природоохоронних об’єктів та територій для охорони культурно-історичної спадщини на теренах лісових масивів верхів’їв Інгульця не відповідає реальному природному, археологічному та історико-культурному статусу цих територій і не забезпечує їхнього збереження.
- Оптимальною формою господарського використання території лісових масивів верхів’їв Інгульця (Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші), що дозволить збалансувати господарські потреби мешканців області і місцевих громад з потребою в охороні природної, археологічної та історико-культурної спадщини національного виміру є створення національного природного парку «Чорноліський».
Враховуючи необхідність якнайшвидшого вирішення зазначених питань учасники круглого столу вирішили:
- Доручити Кропивницькому відділу Українського географічного товариства підготувати клопотання до Міністерства екології та природних ресурсів України про необхідність створення в Кіровоградській області, у верхів’ях річки Інгулець національного природного парку «Чорноліський», природними ядрами якого стали б лісові масиви Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та сумежні з ними ландшафти.
- Спрямувати резолюцію учасників круглого столу Президенту України, головам Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради.
- У Кропивницькому пропонують ночівлю водіям, що застрягли на дорозі
- Майже 100 тисяч гривень аліментів сплатили боржники на Кіровоградщині
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте