Суспільство

Мінекології проситимуть ухвалити створення Національного природного парку «Чорноліський»

. 2380

Учора, 1 березня, у Кропивницькому відбувся круглий стіл на тему «Чорнолісся верхів'їв Інгульця: цінність, проблеми, перспективи».

Під час заходу історики, географи та біологи з Кропивницького, Чигирина, Херсона та Києва обговорювали питання природної та історичної цінності лісових масивів на півночі Кіровоградської області, проблеми їх використання, перспективи громад в контексті створення національного природного парку. У результаті обговорення ухвалили резолюцію, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Домаранський, голова Кропивницького відділу Українського географічного товариства, кандидат географічних наук.

Її основні тези такі:

  1. Лісові масиви північної частини Кіровоградської області: Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші мають надзвичайну природну, археологічну та історико-культурну цінність і мають слугувати справі збереження природи та національної пам’яті українського народу.
  2. Інтенсивність та масштаби ведення господарської діяльності на теренах лісових масивів верхів’їв Інгульця (Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші), загрожують збереженню природних, археологічних та історико-культурних об’єктів у їхніх межах. Лісозаготівельна діяльність створює небезпечну економічну залежність господарства Знам’янського та Олександрівського районів від роботи цієї галузі і потребує пошуку альтернативи.
  3. Існуюча кількість і рівень природоохоронних об’єктів та територій для охорони культурно-історичної спадщини на теренах лісових масивів верхів’їв Інгульця не відповідає реальному природному, археологічному та історико-культурному статусу цих територій і не забезпечує їхнього збереження.
  4. Оптимальною формою господарського використання території лісових масивів верхів’їв Інгульця (Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші), що дозволить збалансувати господарські потреби мешканців області і місцевих громад з потребою в охороні природної, археологічної та історико-культурної спадщини національного виміру є створення національного природного парку «Чорноліський».

Враховуючи необхідність якнайшвидшого вирішення зазначених питань учасники круглого столу вирішили:

  1. Доручити Кропивницькому відділу Українського географічного товариства підготувати клопотання до Міністерства екології та природних ресурсів України про необхідність створення в Кіровоградській області, у верхів’ях річки Інгулець національного природного парку «Чорноліський», природними ядрами якого стали б лісові масиви Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та сумежні з ними ландшафти.
  2. Спрямувати резолюцію учасників круглого столу Президенту України, головам Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама