Суспільство

Секретар міськради про судовий позов: Вважаю, що у нас все прозоро і в правовому полі

. 3536

Минулого тижня за позовом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до міськради Кропивницького, Ленінський районний суд виніс рішення: визнати секретаря міськради Кропивницького Андрія Табалова винним у вчиненні адміністративного правопорушення.
Мова йде про ч.1 ст.212-3 КУпАП, тобто порушення права громадян на інформацію, повідомляє прес-служба Асоціації політичних наук, яка і подала скаргу Уповноваженому з прав людини. Активісти виявили, що 29 питань порядку денного чергової сесії міськради не були оприлюднені на сайті міськради за 20 робочих днів до їх розгляду, як передбачено Законом та Регламентом.

«Шість місяців було витрачено на розгляд цієї справи. Багато активістів вклали в неї свій час, сили та розум. Ми задоволені таким рішенням суду, адже тепер кожен наступний секретар буде знати, що невчасне оприлюднення проектів рішень – є порушенням Закону. А громада матиме справді дієвий інструмент захисту своїх прав» - прокоментувала рішення суду монітор АПН, координатор Економічної групи коаліції «Рада Експертів» Тетяна Коваленко.

Сам секретар міськради про рішення суду знає, але вважає, що робота громадських активістів у цій сфері має формальний підхід і вони абсолютно не зважають на контекст прийняття рішень міськрадою.

«Організація бере просто список рішень міськради і щодо тих, які не вкладаються в термін 20 днів просто оформлюють скаргу про порушення, незважаючи на контекст. Чому бувають ситуації, коли проекти рішень розглядають до проходження зазначеного терміну? Буває, що депутати виносять питання з голосу. Рішення, які потрапляють на порядок денний проходять погоджувальну раду. Як секретар міськради приймаю участь у погоджувальній раді, де міський голова пропонує проект порядку денного. Певні питання проходять термін оприлюднення, є питання, яким бракує кілька днів до терміну оприлюднення. Але специфіка наших засідань така, що ми не можемо розглянути весь порядок денний за одне засідання. Наприклад, 10 сесія пройшла в 6 засідань. Тому іноді виникають, «недооприлюдені» на кілька днів питання. Вважаю, це не страшно. Більше того, якщо б деякі питання не внесли в порядок денний, то рішення доводилось би чекати місяць, два, три – коли відбудеться наступна сесія. А це можуть бути питання, які не можна відкладати і стосуються вони безпосередньо людей,» - каже секретар міськради.

Наприклад, одне з питань, на розгляд якого поскаржились активісти, про внесення змін до програми про затвердження громадського бюджету.

«Розумію, коли активісти скаржаться у випадку, коли є можливості корупційного діяння, ризик того, що буде нанесене шкода громаді міста. Яка шкода могла бути нанесена місту, коли ми оперативно розглянули програму реалізації громадського бюджету? Навпаки, ми поспішали реалізувати цю програму, щоб громадський бюджет запрацював. І нас, до речі, за це хвалила польсько-українська фундація ПАУСІ. Завдяки тому, що ми швидко прийняли це рішення, ми змогли отримати від них 40 тисяч гривень допомоги на проведення рекламної кампанії громадського бюджету,»- пояснює Табалов.

Також активісти відзначили, що 20 днів не було оприлюднене рішення про надання матеріальної допомоги мешканцям міста. Але, переконує посадовець, це було зроблено за наполягання депутатів на погоджувальній раді, адже мешканці, які звертаються по матеріальну допомогу на лікування потребують грошей якнайшвидше і, як тільки вони зібрали необхідні документи, їм варто надати підтримку.

Окрім цієї скарги активісти вже подали Уповноваженому другу аналогічну скаргу. Серед питань, як і в порушення термінів розглянули на сесії, наприклад, внесення змін в програму по запобіганню надзвичайним ситуаціям, які вносили терміново через вибух газу в помешканні на вулиці Миру, який стався у лютому. Також в переліку внесення змін до міської програми розвитку молоді та спорту, коли в терміновому порядку виділили кошти для спортсменів з інвалідністю, які пройшли кваліфікацію на престижне змагання і потребували додаткового фінансування для підготовки.

«Є в цьому списку і земельні питання. Але добре було б розібратись, які з цих питань можливо не першої важливості, а які нагальні. Це не нормальна співпраця, а намагання загальмувати роботу міськради. Замість працювати ми їздимо в Київ спілкуватись із Уповноваженим з прав людини. І там нас розуміють, але вимушені подавати адміністративний позов. Так, суд визнав, що я винен. Хоча, насправді, термін адміністративного позову не витриманий. Хоча вважаю, що у нас все прозоро і в правовому полі: у нас є он-лайн трансляції всіх комісій, виконкому, сесії міськради. Є можливість прийти будь-якій людині і задати питання. Незважаючи на рішення суду я не бачу своєї вини. До того ж, це не є виключно моєю роботою, а депутати приймають рішення щодо питань колегіально,» - зазначив Табалов.

Щоб уникнути подібних звинувачень у майбутньому секретар міськради планує ввести чітке протоколювання на погоджувальних радах, аби аргументи щодо внесення конкретних проектів рішень у випадках порушення терміну були публічними.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама