Суспільство

На Кіровоградщині браконьєри вирубували старовинні дуби (ФОТО)

. 3972

22 травня поблизу селища Павлиш Онуфріївського району, що на Кіровоградщині працівники поліції затримали групу браконьєрів-лісорубів, котрі знищували дубову лісосмугу поблизу залізниці.

 

der2

Зловмисників цікавила лише деревина дуба придатна для промислового використання. Відібравши потрібні колоди, вони покидали гілля і одразу звалювали наступні дерева.

Задокументувати вдалося факт порубки лише 6-ти дерев, але протягом недавнього часу було знищено близько семисот подібних дерев, віком від 80-ти років і старші. Деякі дуби мали 200 і більше років,тобто були реліктовими у даній місцевості. Цей факт особливо занепокоїв активістів ГО “Озеленення Кропивницький”, котрі одразу мобілізувались для протидії даним фактам та оперативно прибули на місце злочину, повідомивши правоохоронців.

Цікавим є те, що тільки дуби, котрі ростуть на межі степу і лісостепу мають просто бездоганну структуру деревини, ростуть рівними як сосни, що значно спрощує їх промислову обробку і подальше використання.

Як вважають активісти, вирубування дубових дібров є над прибутковим тіньовим бізнесом, котрий “кришується” на найвищому рівні відповідних контролюючих органів.

Одразу після затримання до місця злочину прибули представники лісового господарства, “Укрзалізниці”, місцеві органи самоврядування та додаткові сили поліції.

 

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама