У Кропивницькому продуктовий ринок може припинити своє існування (ФОТО)

09:37, 01 Вересня, 2018

За місяць продуктовий ринок «Миколаївський» має припинити своє існування. До 30 вересня близько 50 реалізаторів та підприємців мають звільнити територію ринку по вулиці Добровольського. Людей поставили перед фактом і дали місяць на те, що забрати своє майно.

Наразі існує договір між суборендарем та підприємцями, відповідно до якого суборендар має право в односторонньому порядку розірвати договір-оренди з підприємцями, які торгують на ринку, попередивши їм про це за два тижні. Вчора у Кропивницькому працівники ринку «Новомиколаївський» провели вуличну акцію, вони виступають проти закриття ринку.

rin2rin3

Учасники акції переконані, що закриття ринку призведе до соціальної напруги та торкнеться багатьох родин. Пані Демченко говорить, що забезпечує роботою чотирьох працівників та сплачує податки, за її словами, всі ці люди змушені будуть йти на біржу праці.

«Коли ми починали тут працювати діти маленькими ще були. Зараз пішла на пенсію і вже вони торгують. У нас павільйон. Ми дали роботу чотирьом продавцям, податки платимо 4 тисячі 200 грн, чим фактично утримуємо трьох пенсіонерів щомісяця. При цьому ні субсидії і нічого не просимо, а самі на себе працюємо. І ось нас виганяють. Підемо до служби зайнятості, станемо на облік і нехай платять, субсидію дають на всіх нас», – говорить Демченко.

Віктор Журавльов, власник кондитерської крамниці розповідає, що будував свій магазин півроку та вклав у нього всі свої кошти.

«Я витратив на свій магазин всі свої заощадження – це близько 10 тисяч доларів, і зараз його потрібно буде зносити. Ви можете собі уявити, що це таке? Куди мені дівати товар? Там стільки товару і все в борг взято, – говорить підприємець. – До того ж я плачу податки місту, якщо ж збудують супермаркет, всі податки йтимуть в Дніпро. Яка користь нашому місту – позбутись надходжень до бюджету, втратити стільки робочих місць? Тут працюють 50 сімей.»

За словами Світлани Шинкарук, суборендаря території ринку, про закриття вона довідалась 16 серпня. Земельну ділянку вона орендувала у ФОП Юрченко і Чередник, які в односторонньому порядку розірвали договір оренди.

«За два тижні до припинення роботи ринку підприємців мусили попередити про це, і ми це зробили за півтора місяці, – говорить Світлана Шинкарук. – Я навіть розповім з чим це пов’язано: втричі збільшили податок на землю, збільшився на нерухомість. Ми просто себе вичерпуємо, у нас просо немає ресурсів – він просто нерентабельний».

rin4

Місцева жителька Раїса Демура запевняє, що тут будуватимуть «АТБ». Вона вважає, що всі місцеві жителі потерпатимуть від цього будівництва.

«Все буде на нашу голову. Тут піщаний ґрунт, тут не можна рити котловани, забивати сваї. Окрім того, шум, гам, будівництво – ви уявляєте, що це буде?», – говорить Демура.

Пані Раїса вважає, що неможна закривати ринок «Миколаївський», мовляв окрім сотні людей, які втратять роботу, постраждають тисячі жителів району Новомиколаївки, які не зможуть купувати якісні продукти.

«Свіже м’ясо, молоко, молочні продукти. Все свіже – овочі і фрукти. Нам потрібен цей ринок, адже вже один такий супермаркет 300 метрів звідси, цього цілком достатньо», – вважає місцева жителька.

Під час заходу з працівниками ринку зустрілись представники міської влади: начальник управління торгівлі Сергій Горбовський, секретар міськради Андрій Табалов та міський депутат Олег Краснокутський.

Саме до депутата звернулись підприємці з проханням посприяти у виділенні земельної ділянки на яку можна перенести ринок.

«Наш ринок продали і нас виганяють, тому ми звернулись до депутата, щоб нам виділили нове місце під ринок, щоб нам було куди піти, і не було стихійної торгівлі, бо ми все одно кудись підемо», – говорить Вікторія Кравець, фізична особа-підприємець.

Як варіант, міський депутат запропонував виділити земелю поруч із ринком, на яку перенести торгові ряди та відкрити муніципальний ринок.

«Можна зберегти робочі місця, – говорить Краснокутський, – проте це не вирішить проблему торгових павільйонів та інших споруд, які знаходяться на території ринку. Була пропозиція забудувати ларьками всю вулицю Добровольського, але на це ніхто не піде».

rin5

Андрій Табалов запропонував підприємцям спробувати знайти спільну мову з орендарем від якого і залежить подальша доля ринку.

«На мій погляд, потрібно вийти на діалог з реальним власником, та вирішити це питання конструктивно. Можливо договоритись про збільшення оренди, яке б зробило існування ринку рентабельним для орендаря і стало б вирішенням проблеми для підприємців. Другий варіант: самим підприємцям викупити цей ринок і далі самім розпоряджатись вже власним майном», – говорить секретар міськради. – Якщо сторони порозуміються, то всі працюватимуть далі, якщо ж ні, то орендар мав би дати підприємцям час щоб перейти на інші ринки міста, де б вони продовжили свою підприємницьку діяльність».

При цьому чиновник стверджує, що міська влада готова посприяти в організації зустрічі орендаря з підприємцями, окрім того, станом на 30 серпня питання про зміну цільового призначення чи про дозвіл на будівництво на території ринку не виносилось.

rin6

Наразі «Гречка» намагається зв’язатись з орендарем земельної ділянки по вулиці Добровольського. Також ми надіслали офіційний запит до ТОВ «АТБ-маркет» з тим щоб з’ясувати чи дійсно вони планують зведення нового супермаркету по цій вулиці. Ці коментарі ми оприлюднимо відразу після їх отримання.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому відсвяткували початок навчального року (ФОТО)
dzvin1
2 1 copy copy
Поліції Кіровоградщини доручили встановити місцезнаходження зниклої дівчини в найкоротші терміни (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024