Конфлікт довкола храму на Новомиколаївці: подробиці переходу до ПЦУ (ФОТО)

17:17, 24 Січня, 2019

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович провів прес-конференцію в зв`язку із його заявою про перехід храму Успіння Пресвятої Богородиці до Православної церкви України.

 

Нагадаємо, вчора, 24 січня, міський голова Кропивницького звернувся до православної громади з проханням підтримати його рішення передати Храм успіння Пресвятої Богородиці до Православної церкви України. Того ж вечора в храмі зібралась громада. Дехто з прихожан поводився агресивно і намагався виштовхати інших  із храму. Окрім того до церкви привели дітей, які розповіли про недільну школу та попросили не забирати у них храм. Викладач ЦДПУ ім. Винниченка Ольга Кирилюк, вважає що представники московської церкви відверто використовують ситуацію для кремлівської пропаганди.

«Московські попи відверто використовують кремлівську пропаганду, використовують дітей, змушують їх стояти дві з половиною години посеред церкви, плакати, ридати, розповідати «не отбирайте у нас храм». Ви уявляєте, дітям в голову вбити таку фразу?! Хто в них відбирає храм? Ніхто! Вони відверто брешуть людям, кажуть, що храми у вас держава відбирає і ви не зможете ніде молитись. Ну і звісне стандартне їхнє: «Раскольники, у вас церква незаконна» ну і так далі. Це не з християнством пов`язано, а це пов`язано з війною, це та сама війна, лише на сході вона відбувається зброєю, а тут зброєю є пропаганда, мова і задурювання людям мізків. Це такий самий воєнний плацдарм», – сказала Ольга Кирилюк.

Насправді ж храм в парку Крючкова ніколи не належав Московському патріархату, а був тимчасово наданий для проведення богослужінь. Він збудований коштом мецената Андрія Райковича і перебуває у власності громадської організації «Єлисаветградське православне товариство», яку він заснував. Власники храму прийняли рішення про перехід до Православної церкви України.

Нагадаємо, рішенням міськради від 30.10.2008 року №1355 Кіровоградській обласній громадській організації «Єлисаветградське православне товариство» (офіційно зареєстрована в 2007 році) передали в оренду земельну ділянку по вулиці Ленінградській (нині вул. Павла Сніцара), а в 2009 надали містобудівні умови і обмеження на будівництво православного храму.

Рішенням міськради від 22.07.2010 року №3609 парк ім. Крючкова (вул. Павла Сніцара, 38) передано в постійне користування цій же організації під будівництво православної церкви. Храм збудували і відкрили для вірян у 2014 році.

Згідно єдиного реєстру підприємств, до складу засновників ГО «Єлисаветградське православне товариство» входять Олександр Мосін, Андрій Райкович, Галина Райкович, Наталія Щербина. З 2015 року офіційним керівником і підписантом цієї ГО є Наталія Артеменко.

rayk0

Рішення про перехід Райкович прийняв в зв`язку з отриманням Україною Томосу та створенням Єдиної помісної православної церкви.

«На моє глибоке переконання держава Україна відбудеться повноцінно в разі, якщо ми будемо мати повну незалежність: політичну, економічну і духовну також. Я дійсно глибоко переконаний, що Україна має право мати свою церкву, і Томос – це дійсно високе досягнення всього українського народу, всього православного світу», – сказав Райкович.

Також Райкович повідомив, що говорив напередоні з настоятелем храму отцем Сергієм і пропонував йому долучитись до творення ПЦУ, проте той нібито взяв час на роздуми. Проте на парафіяльні збори самого Райковича не запрошували.

До вчора в храмі звершували богослужіння представники російської православної церкви (УПЦ МП), проте після заяви власника храму в ультимативній формі заявили, що відмовляються залишати надане їм приміщення.Представники Московського патріархату свою позицію виклали на офіційному сайті Єпархії, називаючи кропивничан, які прийшли до церкви «сторонніми особами», які намагались зірвати закриті збори релігійної громади. Що таке «закриті збори» на сайті московської церкви не уточнили.

«На закрите зібрання прийшли і деякі представники міської ради та активісти, котрі не мають жодного відношення до духовного життя та діяльності храму. На пропозицію покинути закрите засідання дані представники категорично відмовилися та всіма силами намагалися зірвати засідання зборів», – йдеться у повідомленні.

Також на сайті йдеться, що якісь люди,(очевидно «не сторонні особи», – авт.), які називають себе релігійною громадою Свято-Успенського храму (фіксоване членство в релігійних громадах в Україні відсутнє, – авт.) вирішили зберігати вірність Московському патріархату.

«Єдиноголосним рішенням релігійної громади Свято-Успенського храму в ході зібрання було ухвалено рішення зберігати вірність Українській Православній Церкві», – повідомив портал.

Ініціативу Райковича, частина людей, які зібрались вчора у храмі, нібито не підтримали, і навіть засудили.

«Звернення основного благодійника будівництва Свято-Успенського храму Андрія Павловича Райковича щодо його одноосібного рішення передати цей храм до новоствореної релігійної структури ПЦУ, що викликало обурення серед парафіян, адже частина з них вже більше десяти років входять до общини Успенського храму і особисто приклали чимало зусиль до його будівництва. Церковна громада, котра у різній мірі приймала участь в будівництві та котра дотепер щиро доглядає і піклується про благоустрій Свято-Успенського храму одноголосно засудила рішення Андрія Райковича передати його до ПЦУ», – повідомляє портал московської церкви.

Заяву Андрія Райковича та ситуацію з переходом храму до ПЦУ, та вчорашні події довкола нього «Гречці» прокоментував єпископ Кропивницький та Голованівський ПЦУ Марк.

markk1

«Коли він зробив цю заяву і попросив підтримати його, тобто разом з ним і з храмом долучитись до Православної церкви України, Московський патріархат зайняв позицію, що він нікуди не йде, і більше того, що цей храм нікому не віддає. З юридичної точки зору – це якесь безумство, я так розумію, що вони добре розуміють, що це не їх власність. Але мабуть потрібно зробити видовище для російських телеканалів, що їх тут гонять, і вдалися до такого ницого прийому – виставити дітей, які плачуть, що в них забирають храм.

Мене це десь і шокує, і дивує, справа в тому, що тут потрібно поводитись як християни, а не як члени тоталітарної секти, які в гонитві за тим, що вести якісь інформаційні війні проти свого народу і своєї країни, вдаються до будь-яких методів. Це не є поведінка віруючих людей, не є поведінка церкви, а це поведінка просто провокаторів», – зазначив єпископ.

 «Я маю право як громадянин зробити таку заяву і я її зробив, далі у відповідності до чинного законодавства будуть проведені відповідні дії: збори, рішення ради. Все це відбуватиметься публічно і ніхто не буде силою або в супереч волі людей приймати ті чи інші рішення.

 Православних віруючих у Кропивницькому багато, і всі вони мають право вважати себе парафіянами цього храму, всі мають право молитись і брати участь в богослужіннях у ньому.

Але деякі моменти мені не подобаються: до десяти вечора тримати діток, примушувати їх, витягувати сльозу з них, щоб дітки плакали, щоб дітки просили не забирайте у нас храм.. Ну це ж від лукавого, це ж не від Бога», – зазначив Райкович.

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині перша громада перейшла до Православної церкви України
cer
На ремонт доріг у Знам’янському районі витратять 70 мільйонів гривень
Читайте також

Війна – не час ставити життя на паузу, вирішила кропивничанка Наталя Толмачова. Попри складнощі вирішила реалізувати свою мрію – за підтримки програми “Є робота” від...

15:05, 21 Квітня, 2024

Неподалік Кропивницького вчора, 20 квітня, вантажівка зіткнулася з легковиком.

14:19, 21 Квітня, 2024

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктах тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024