Наказ про відрахування студентів-іноземців з медвишу у Кропивницькому скасували

10:56, 14 Лютого, 2019

У Донецькому медичному університеті новопризначений в.о. ректора видав наказ про продовження навчання студентами-іноземцями, яких мали відрахувати за несплату за навчання.

 

Сьогодні студенти медвишу зібралися в актовій залі закладу, аби вкотре дізнатися про долю студентів-іноземців, яких можуть відрахувати за, нібито, несплачене навчання за другий семестр.

Нагадаємо, що 850 студентів потрапили в шахрайську схему: студенти стверджують, що заплатили за навчання через фірму-рекрутера. Натомість в університеті заявляють, що гроші не отримали. Тому студентів можуть відрахувати, якщо ті не заплатять знову за навчання. Були видані накази про відрахування.

Ситуація набула розголосу. До справи підключився нардеп Костянтин Яриніч, який взявся опікуватися ситуацією студентів міжнародного факультету. Серед перших завдань, які були поставлені – відмінити наказ по відрахування студентів у судовому порядку.

Як повідомив нардеп, ректор Петро Кондратенко був відсторонений від обов’язків. І було призначено нового.

– Вчора був призначений на посаду виконуючого обов’язки Олександр Герасименко, який розуміє всю проблему, що склалася в університеті, і зробить усе, аби зберегти університет, – каже нардеп Костянтин Яриніч. – Уже виданий наказ, який відміняє наказ Хрипаченка (перший проректор, – ред.) про відрахування. Це правильне і справедливе рішення.

Як розповіла в.о. декана міжнародного факультету Ірина Торбенко, враховуючи новий наказ, студенти продовжують навчання і до Міграційної служби про припинення дії посвідок ніхто не звертався.

Крім того, нардеп пообіцяв відпрацювати спільно з керівництвом медуніверситету в Краматорську правильний механізм укладання контрактів студентами. 

Новий контракт, за словами нардепа, як і варіанти подальшої оплати навчання студентами мають бути презентовані наступного тижня.

Також щодо внутрішнього розслідування ситуації створили спецкомісію.

52047592 2264896190447194 7796332675601530880 n

 

Останні новини по темі
Завтра працюватиме “гаряча лінія” з питань монетизації субсидій
im578x383 linia 1
ves
Кропивницький: на День закоханих пара одружилась вдруге (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024