У медвиші Кропивницького студентам пообіцяли двосторонні контракти й перевірку платіжок за навчання (ФОТО)

17:46, 26 Лютого, 2019

Новопризначений ректор медичного університету анонсував студентам-іноземцям впровадження двосторонніх контрактів на навчання між вишом і студентами без фірми-посередника, а також у березні назвати тих, хто все-таки не сплатив за навчання.

 

Про це в.о. ректора Олександр Герасименко озвучив під час зустрічі зі студентами 1-3 курсів міжнародного факультету Донецького національного медичного університету сьогодні, 26 лютого.

– Вийшло розпорядження, що студенти, яких ми приймаємо в цьому році, повинні навчатися за двосторонніми договорами, тобто “студент-університет”, – каже Олександр Герасименко. – Однак у договорі, що існує між фірмою-контрактером і університетом залишається пункт, що договір має бути тристороннім.

Наразі, за словами в.о. ректора, університет підготував текст двостороннього договору.

Також в.о. ректора повідомив, що відбулися перемовини з фірмою-контрактером, позиція якої полягає в тому, що згідно з контрактом вони проводять агітаційну роботу в іноземних країнах, дають запрошення на навчання, зустрічають студентів в Україні, сприяють їх приїзду до місця навчання, вирішують питання з оформленням на навчання тощо – за це вони і беруть плату зі студентів.

Однак цього студенти якраз і не розуміють, адже дехто сплачував фірмі-контрактеру різні суми: і 8 тисяч доларів США, і 12 тисяч, коли плата за навчання стартувала від 2500-3500 тисяч.

52806651 2512800065428542 3373960680913764352 n

Не можна все вирішити за один день. Є договір між університетом і “Українськими освітніми послугами”, який не можна так просто розірвати. Ми це зробимо, але не поспішайте. Ми зацікавлені в тому, щоб все було за законом. І зараз ми над цим працюємо, – звернувся до студентів новопризначений в.о. ректора.

Натомість Олександр Герасименко порадив студентам у разі будь-якого конфлікту звертатися до декана, до речі, також новопризначеного.

52874746 293873584631210 5773462547302711296 n

Відзначимо, що 850 студентів-іноземців мали відрахувати через нібито несплату за навчання вишу. Однак новопризначене керівництво відмінило попередній наказ про відрахування. Крім того, Олександр Герасименко пообіцяв, що студентів не відраховуватимуть, поки не розберуться в ситуації, хто, кому і за що платив.

Зокрема, до 15 березня фірма-контрактер надасть інформацію про те, хто сплачував, або не сплачував за навчання.

– Наразі ми робимо звірку з бухгалтером “Українських освітніх послуг”, бо це єдина людина сьогодні, яка знає хто скільки заплатив і хто скільки винен, – каже в.о. декана міжнародного медичного факультету Катерина Цуркан. – Через звірку вже пройшло близько 300 студентів, тобто процес іде. Звірка показує різницю дітям, які не доплатили на розрахункові рахунки самого університету. Те, що ними не доплачено, то вони можуть прийти в банк і розрахуватися з університетом. “Українські освітні послуги” визначаються скільки вони винні університету і до 15 березня, згідно з дорожньою картою, яку вони підписали з новим в.о. ректора, оплачують нам на розрахунковий рахунок.

Але ті угоди, які є з “Українськими освітніми послугами” – шестирічні і їх можна розривати лише в судовому порядку, або як сторона цієї угоди. Але це все має бути в правовому полі, – каже Катерина Цуркан.

Натомість студенти зустрічами з в.о. ректора були невдоволені, зокрема, розповіли про те, що нещодавно у Фейсбуці декан попереджала про відрахування у разі недоплати студентами коштів.

Декан написала на Фейсбуці, що ми повинні платити фірмі-контактеру решту суми, або вони нас відрахують у понеділок (вчора, 25 лютого, – ред.), – розповів студент третього курсу з Єгипту Салім Ахмед, який, за його словами, нічого ще не доплачував і продовжує навчатися. – Я бачу, що він (ректор, – ред.) не на нашому боці, а на боці фірми-контрактера. Нам сьогодні навіть не розповіли, як укласти двосторонній контракт. Ми хочемо укласти двосторонній контракт, щоб ми платили в банк ту суму, що маємо платити, а не те, що вони хочуть, аби ми платили.

Натомість інформацію про відрахування ректор називає помилкою, враховуючи, що “декан молодий і може допустити помилку”.

Відзначимо, що сьогодні, також відбулася зустріч в.о. ректора з керівництвом облдержадміністрації з приводу ситуації в медвиші.

Нагадаємо, торік 13 листопада, півтисячі студентів міжнародного факультету влаштували протест у вигляді бойкоту навчання. 14 листопада, у стінах медичного університету виник великий скандал. Студенти-іноземці медуніверу стали жертвами шахрайства: виявилось, що оплачені ними гроші за навчання до універу не дійшли. Навчальний заклад звинувачує в цьому фірму-посередника, а фірма – виш. Наразі слідство веде СБУ.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому визначили кращих стрільців із пневматичної зброї (ФОТО)
2019 02 24 ks
01032018 32
Хто має право на індексацію і одноразову доплату до пенсії
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024