У Кропивницькому буде 25-метровий басейн замість очікуваного 50-метрового

14:33, 06 Березня, 2019

 

Нині готують проектно-кошторисну документацію на реконструкцію 25-метрового басейну в спортшколі “Надія”.  

Торік у місцевих ЗМІ, зокрема і “Гречка”, анонсували про те, що Кропивницький візьме участь у держпрограмі з будівництва, реконструкції або капремонтів професійних басейнів. Тоді мовилося про будівництво 50-метрового басейну, про можливість тренування в ньому професійних спортсменів, зокрема, олімпійців, паралімпійців.

Однак уже цьогоріч виявилося, що плани на реалізацію 50-метрового басейну в місті дещо змінилися.

Так, 1 березня нардеп Олександр Горбунов заявив, що реалізацію проекту багатометрового басейну в Кропивницькому він вважає проблемною.

Зокрема, Олександр Горбунов розповів журналістам про те, що міський голова нібито відмовився від реалізації проекту на стадіоні “АРЗ”, як це було анонсовано раніше. Однак конкретизувати причини відмови міського голови нардеп не став.

Натомість наголосив, що басейн все-такий буде 25-метровий, реконструйований на базі спортшколи “Надія”.

Я звернувся до обласної державної адміністрації, звернувся до керівництва нашої спортивної школи “Надія”, в якій є 25-метровий басейн. Зараз у дуже швидких темпах ми працюємо над проектом реконструкції басейну і спортивної школи, – каже Олександр Горбунов. – Наразі закінчено обстеження. Готується проектно-кошторисна документація. Я не можу сказати на яку суму вийдуть проектанти – треба просто порахувати. Там є дуже багато моментів, на які потрібно було давно відреагувати.

За словами нардепа, область отримає адресну субвенцію для реконструкції басейну спортшколи “Надія”.

Однак у міськраді прямо ні заперечують, ні підтверджують відмову від участі в реалізації проекту багатометрового басейну.

Начальник управління молоді та спорту міськради Сергій Колодяжний розповів, що наприкінці 2018 року відбулась зустріч міського голови Андрія Райковича з міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим з метою обговорення питання будівництва нового басейну в Кропивницькому.

З боку міста були внесені пропозиції про виділення земельної ділянки потрібних розмірів під забудову басейну, яка на праві власності належатиме територіальній громаді міста, розробки проектно-кошторисної документації та підведення необхідних комунікацій. На жаль, дані пропозиції на той час не задовольнили умови Міністерства молоді та спорту України, – каже Сергій Колодяжний. – Наразі питання залишається відкритим, оскільки орієнтовна вартість реалізації такого проекту починається з 200,0 млн грн, а це, навіть на умовах співфінансування, є непосильною сумою для міського бюджету.

До речі, загальний обсяг державної субвенції місцевим бюджетам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів – 200 млн грн.

Відзначимо, що згідно з порядком надання державної субвенції на реалізацію такого проекту передбачається співфінансування з місцевим бюджетом, або інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Зокрема, зазначається про не менше 10% від загальної вартості проекту будівництва нового та реконструкції існуючого спортивного басейну; не менше 50% від загальної вартості проекту капітального ремонту існуючого спортивного басейну.

Валерія Жовтун. Фото politeka.net

 

Останні новини по темі
Надійшло більше сотні повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства
Мешканцям Кіровоградщини пропонують відшукати фейки у ЗМІ
Читайте також

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024

В громадській організації “Будуємо Україну Разом” триває набір територіальних громад для проведення БУРчиків у Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полта...

09:33, 28 Травня, 2024