В ОТГ Кіровоградщини будуть працювати поліцейські офіцери громади (ФОТО)
Кіровоградська область стала другою, після Дніпропетровської, де реалізують проект «Поліцейський офіцер громади».
Офіційно старт проекту в регіоні презентували сьогодні, 9 квітня, в ГУ Нацполіції області.
Захід відбувся за участі заступника голови Національної поліції України Олександра Фацевича, керівництва ГУ Нацполіції, області та міста, а також представників органів місцевої влади і самоврядування та об’єднаних територіальних громад.
Це новий проект взаємодії поліції та громади, покращення комунікації між громадою і поліцією. Акцент – на попередження злочинності.
– Цей проект дасть нам можливість зрозуміти проблематику на території, – каже керівник ГУ Нацполіції області Роман Козьяков.
Мовиться про те, аби ОТГ мала поліцейського офіцера громади. Він матиме службовий автомобіль (близько 20 у.о.), робоче місце, планшет (усе звітування буде в електронному вигляді), план роботи на два тижні. А порядок він забезпечуватиме на одній дільниці, де житиме.
– Буде створено комісії, що вибиратимуть поліцейських, які працюватимуть у ваших громадах. За потреби навіть пройти поліграф, – каже заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич. – Поліцейський буде частиною громади і знатиме ваші потреби.
Якщо поліцейського офіцера громади автомобілем забезпечить Нацполіція, то робочим місцем, оргтехнікою, а за можливості і житлом – питання до місцевої влади.
Оснащення поліцейського офіцера громади обійдеться приблизно в 20 у.о., тобто скільки і автомобіль.
Також буде збільшено кількість посадових обов’язків поліцейського офіцера громади. Він матиме більше повноважень. Приміром, документувати порушення правил дорожнього руху в громадах.
– Фактично перетворити його на універсального поліцейського, який буде важливим громаді, – відзначає представник відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні Олег Савчин. – Він має швидко реагувати від ДТП до кримінальних правопорушень. Скоординувати роботу інших колег, які приїдуть на допомогу з району. Також це робота з причинами кримінногенності в громадах.
За словами голови облради Олександра Чорноіваненка, реалізація проекту в області можлива за півроку. За цей час буде обстежено потреби і можливості ОТГ, а також 2,5-місячне навчання самих поліцейських офіцерів громад (серед діючого персоналу поліції). Навчання яких відбувається за фінансової підтримки міжнародних донорів (США).
Як уточнив Олександр Фацевич, навчання стартують на кінець травня – початку квітня, а роботу в ОТГ області поліцейські офіцери громади розпочнуть у вересні.
Після презентації проекту присутнім представникам ОТГ роздали анкети для заповнення (де необхідно вказати про готовність громади надати робоче місце, житло тощо).