Суспільство

У Кропивницькому хотіли будувати стоянку на місці масових розстрілів євреїв

. 3081

Єврейська громада звернулась до міського голови Кропивницького стосовно нібито запланованого будівництва в районі колишнього кінотеатру «Ятрань».

evr
Про це повідомив Андрій Райкович під час апаратної наради міського голови.

 В тому місці, євреї вшановують полеглих під час Другої Світової людей, оскільки там було місце масових розстрілів, а зараз встановлений пам'ятний знакєвреям-жертвам нацизму.

- Ми не можемо зруйнувати пам`ять, та перетворити цю алею на стоянку або вантажний майданчик для продовольчого супермаркету, - відзначив міський голова.

Як повідомив міський голова «Гречці», приміщення кінотеатру давно взяли в оренду і переобладнали, там був магазин побутової техніки нині - це мережа «Оптовичок».

- Як мені надійшла інформація там розпочинаються роботи по переобладнанню приміщення бувшого кінотеатру під торгівельний комплекс, який буде продавати продукти харчування , а це відповідно і вимоги і можливості інші. Ця територія не передбачалася під організацію торгівлі продуктами харчування, - каже міський голова і додає.- Зрозуміло,що це приватна власність уже і місто немає відношення безпосередньо до об`єкта власності, але до прилеглих територій місто має велике відношення. Крім того, ми повинні чітко усвідомлювати, що поряд знаходиться важливе і знакове для єврейської общини місце, де було спочатку сконцентровано багато людей, а потім там і розстрілювали євреїв в часи Другої світової війни.

Міський голова дав доручення службам, які повинні це питання врегулювати на користь громади.
- Ми повинні по-перше навести порядок в тому сквері, і унеможливити, щоб там був організований «господарський двір» супермаркету,- каже Андрій Райкович.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама