Суспільство

В Олександрії біля табличок із назвами вулиць з'явились червоні совки: як і навіщо (ФОТО)

. 4366

 

19 травня активісти в Олександрії розвісили на табличках декомунізованих вулиць червоні совки з "антисовковими" гаслами.

2Oleks 1

Таким чином місто долучилось до акції Громадянського руху "Відсіч" "СОВОК не пройде", яка також відбулась у Сумах, Львові, Одесі, Маріуполі, Кременчуці, Херсоні, Дніпрі, Харкові, Житомирі, Вінниці та Києві.

У такому форматі активісти відреагували на спобу міського голови Харкова Геннадія Кернеса повернути ім'я Жукова проспекту та станції метро в Харкові, які в рамках декомунізації перейменували. Наразі станція метро називається "Палац спорту", а проспект - правозахисника, засновника Української Гельсінської групи Петра Григоренка.

Символічні совки з'явились на центральних вулицях Олександрії - Перспективній, Григорія Усика, Бульварній і площі Соборній, де є оновлені таблички, розповів "Гречці" Леонід Овчаренко, координатор "Відсічі" в області.

За словами активіста, місцева влада поки не має поривів міняти нові назви, але загалом патріотичних найменувавнь дуже бракує, а багато декомунізованих вулиць мають максимально нейтральні назви.

Активісти вважають намагання мера Харкова та будь-які інші схожі ініціативи неприпустимими й переконані, що в разі успіху прорадянських ініціатив Кернеса в Харкові ревізія декомунізації пошириться на всю Україну.

Прикріпивши червоні совки біля табличок перейменованих вулиць активісти вирішили нагадати, що "совку" тут не місце.

1Oleks 1

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама