Кропивницький стане ОТГ, Нове – мікрорайоном

09:01, 05 Лютого, 2020

Обласний центр Кіровоградщини стає центром об’єднаної територіальної громади, селище Нове – повноцінним мікрорайоном міста, все це, зокрема, й задля збереження територіальної цілісності міста.


Фінансових вигод, про які багато говорили три-чотири роки тому, статус ОТГ Кропивницькому не дає – констатує міський голова Андрій Райкович.

– В нашому випадку ніяких бюджетних преференцій нема. Для нас це найперше питання територіальної цілісності міста. Ми маємо дійти до логічного завершення, визначення меж. Ми «змішані» з Кропивницьким районом, який адміністративно керує територіями навкруги, зокрема й тими, які знаходяться з «нашого» боку окружної дороги. Там землі сільськогосподарського призначення… Ми сподіваємось, що всі ці питання будуть врегульовані адміністративною реформою.

Наразі те, що селище Нове офіційно приєдналося до міської ОТГ (рішення набуває чинності з березня) на практиці означає «нормалізацію» адміністративного та бюджетного управління, каже очільник міста.

– Ми будемо спільно освоювати бюджетний ресурс, нести всю повноту відповідальності за фінансування та розвиток цієї території. Це й транспорт, і дороги, і навчальні заклади, дитячі садочки, заклади медицини, стан будинків, житлово-комунальне господарство, усі проблеми. Треба почути одне одного, виходити з тих можливостей, які є на сьогодні. Ми запропонували селищу приєднатися ще влітку, були прийняті рішення, люди погодилися, але не переконали своїх депутатів, щоб вони ці рішення прийняли швидко. Щоби ми приймали один спільний бюджет.

Бюджет Нового на поточний місяць депутати селищної ради затвердили минулого тижня – разом з ухваленням останнього процедурного рішення щодо приєднання. Знадобилася особиста присутність Райковича та тиск представників місцевої громади, які вже розпочали передбачену законом процедуру відкликання місцевих обранців за народною ініціативою. До того кілька засідань та голосувань було провалено, чи навіть саботовано.

– До першого березня вони приведуть у відповідність всі документи, буде складений баланс, далі ми візьмемо під контроль бюджетне фінансування. Нестиме відповідальність вже не селищна рада, а управління міської ради, на які будуть розподілені рядки селищного бюджету за напрямками. Певна частина коштів виділятиметься з бюджету міста, як додаткова субвенція. Вона й до цього виділялася щороку (в останні три роки, за даними міськради, в утримання бюджетної сфери, ремонти, опалення Нового, компенсацію пільгового проїзду 274-м маршрутом вкладено біля півтораста мільйонів з міського бюджету. – Авт.). Ми робитимемо все для того, щоби інтеграція Нового в єдиний адміністративний простір була ефективною, і люди були задоволеними.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині провели аварійну ліквідацію вибоїн на дорогах
IMG 5496
snig copy
Кіровоградська область підготувалася до негоди
Читайте також

Вісім років тому, 14 липня 2016 року, Кіровоград офіційно перейменували на Кропивницький. “Гречка” вирішила згадати ключові етапи перейменування міста....

10:45, 14 Липня, 2024

Бананове морозиво – це простий десерт, який можна приготувати вдома за лічені хвилини, і який у спекотну погоду стане справжнім порятунком. Для цього вам знадобиться всього кіль...

09:51, 14 Липня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у неділю, 14 липня....

20:28, 13 Липня, 2024