Легендарна Гайворонська вузькоколійка з’явиться на найбільшому макеті України (ФОТО)

09:45, 07 Червня, 2021

Miniland.UA створили макет залізничної станції у Гайвороні.

 

Як повідомили на фейсбук-сторінці «Miniland.UA», у 1897 році було збудовано залізничну станцію Гайворон, де діяла вузькоколійна залізниця, яка удвічі вужча за звичайну.

Особливо вражали мініатюрні вагончики та локомотиви. Відчуття, ніби потрапляєш у казку. 30 грудня 2018 року востаннє потяг із пасажирами відправився із Гайворона у Голованівськ, так пасажирське сполучення на ділянці довжиною 52 км припинилося. А зараз, і зовсім, прийнято рішення розібрати рейки, шпали та супутню інфраструктуру. І щоб в серцях українців не залишились тільки спогади про цю станцію – ми відтворили Гайворон на макеті Miniland.UA, – йдеться в повідомленні.

Аби зробити точну копію вокзалу майстри виготовляли деталі вручну та на лазерному станку.

Збирали та розставляли меблі, обладнання та елементи інтер’єру, що в точності відповідають справжнім.

Встановили дах, влаштували територію: перон, площу, газони біля будівлі.

Нагадаємо, 22 травня у Гайвороні відбувся перший фестиваль, присвячений порятунку вузькоколійки , а також розвитку туристичного бренду громади.

Довідково: Як повідомляє «Українська правда», в кінці березня 2020 року команда з 35 осіб почала будівництво макета України. Модель розміром 15 на 7 метрів стане найбільшою в країні. Її планують виставити на огляд публіки до кінця літа 2021-го в одному зі столичних торгівельних центрів. Але це буде лише першим етапом.

Глобальна мета київської майстерні – зробити найбільший у Східній Європі макет на залізничну тематику, який дорівнюватиме площі двох тенісних кортів.

Десятки локомотивів і авто, ландшафти, промислові об’єкти і пам’ятки архітектури – у фантазії про ідеальний світ приватні інвестори вкладають мільйони гривень.

Моделювання, що здається дитячим заняттям, може виглядати по-дорослому. Проєкт Miniland.UA – це мікс лабораторії, цеху і офісу з комп’ютерами, різними приладами, верстатами і мікроскопами.

 

 

 

Останні новини по темі
У Знам’янці стартував прийом проєктів на Громадський бюджет
idea copy
coronavirus
За добу з підтвердженим коронавірусом померли троє жителів Кіровоградщини
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024