Відбулось перше судове засідання у справі забудови Центрального скверу (ФОТО)

12:40, 28 Вересня, 2021
IMG 20210928 101554

Сьогодні у Ленінському районному суді в Кропивницькому розпочалося підготовче судове засідання у справі захисту Центрального скверу від забудови, зокрема, ймовірно рестораном “Макдональдз”.

Екоактивісти з громадськістю виступили проти забудови скверу та знищення дерев. Основна вимога колективного позову до суду – розірвати угоду від 2006 року між міською радою та орендарем скверу ТОВ “Укрсфера” про забудову 2000 кв. м скверу у середмісті. 

На перше засідання з’явилися також слухачі, яких, до судової зали не пустили, за словами судді  Владислава Драного, через карантинні обмеження, адже розмір зали не дозволяв забезпечити дозволену відстань у 1,5 метри. Натомість іншу залу на заміну не надали. Присутніх журналістів на засідання пустили.

photo5375465451905201233

Слухачів на судове засідання не пустили

IMG 20210928 102155

Натомість на засідання пустили ЗМІ

Позивачка Олена Різніченко каже, що в неї є підстави вважати, що відбувається умисне затягування справи. 

IMG 20210928 102603

– Тому є підстави вважати, що будуть знищені дерева, що найбільше мене турбує, – зауважила пані Резніченко.

Вона і представляє інтереси громадськості міста в колективному позові проти забудови Центрального скверу. Як пояснила голова громадської організації “Озеленення Кропивницький” Надія Паливода, яка так і не потрапила на судове засідання, що цього разу вирішили подавати колективний позов через адвоката, адже був досвід, коли позов від організації передбачав складнішу процедуру. 

– Це в інтересах громади. Адже ця справа збереження скверу, який знаходиться в самому центрі нашого міста, стосується не однієї-двох людей, а стосується всієї громади нашого міста, – каже Надія Паливода. 

За її словами, попри подання до суду, міська рада продовжує готувати дозвільні документи на будівництво та вирубку частину скверу з боку вулиці Преображенської. Йдеться про вирубку ніби близько 25 дерев.

photo5375465451905201230

– Уже написано, що на місці цих дерев просто буде асфальт. Усе вирівнюватиметься в рівень з дорогою, будуть зруйновані бордюри, щоб могли заїжджати машини. Буде закатана в асфальт майже половина скверу – нашої останньої зеленої зони, – каже Надія Паливода. 

– Вимагаємо дотримання свого екологічного права, – зауважила Олена Різніченко. – Відповідно до закону для того, щоб ми з вами могли дихати повітрям, в якому достатньо кисню, на кожного жителя нашого міста повинно бути забезпечено 20 кв. м зелених насаджень. Відповідно до останніх розрахунків, які були проведені у 2006 році, у нас в місті було 6 кв. м зелених насаджень. 

За її словами, вона зацікавилася цією справою. Аби розібратися в ній звернулася до ГО “Озеленення Кропивницький”. Там каже, їй  надали всі документи.

photo5375465451905201232

– Завдяки ним зрозуміла, що договір, укладений у 2006 році, який передавав цей сквер, – є незаконним. Тому що передаються в оренду землі територіальної громади зони зелених насаджень. А в цьому договорі, який уклала міська рада, що це землі житлової громадської забудови. Я, як юрист, розумію, що це є незаконним з самого початку, що все це, що відбувається далі  – ґрунтується на гнилому фундаменті, – розповіла Олена Різніченко. 

На судове засідання також з’явився відповідач від міської ради Володимир Покаленко. На початку він звернувся до судді надати можливість третій позовній особі – “Укрсфері” висловити свою позицію. При цьому представники “Укрсефри” на судове засідання не з’явилися, надіславши клопотання про відкладення підготовчого засідання. Однак суддя  Владислав Драний не побачив поважних причин, щоб це зробити. Лише після чого відповідач від міської ради подав клопотання про відкладення розгляду справу, щоб отримати повний пакет документів, бо ніби не встиг з ними ознайомитися, бо отримав матеріали лише 27 вересня, напередодні засідання. 

Позивачка натомість вкотре висловилася, що “відповідач виступає на стороні третьої особи і затягує справу”.  А для відкладення початку розгляду справи підстав немає.

В результаті суддя оголосив перерву у підготовчому судовому засіданні до 14:20 8 листопада.

photo5375465451905201231

– Відбулося судове засідання з приводу оскарження договору оренди земельної ділянки по Центральному скверу. Ми заперечуємо проти позову у повному обсязі, оскільки вважаємо, що укладення цього договору у 2006 році відбулося до вимог чинного законодавства України, – прокоментував після судового засідання головний спеціаліст відділу представництва інтересів в судах юридичного управління Кропивницької міської ради Володимир Покаленко. 

– Це право на екологічне довкілля. Тому будемо звертатися у всі суди, які є в України, в тому числі до Європейського суду з прав людини,  – підсумувала позивачка Олена Різніченко.

Нагадаємо, цьогоріч навесні компанія “МакДональдз” повідомила, що розглядає ділянки для відкриття у 2022 році закладу у Кропивницькому. Згодом стало відоме і місце розміщення майбутнього ресторану, яке розглядає компанія – Центральний сквер. Частина громади виступила проти, адже заплановані зміни передбачають спилювання дерев, а це чи не єдина зелена зона в середмісті. І в результаті активісти подали позов до суду. До речі, фактично ймовірне будівництво закладу буде проводити не мережа ресторанів, а орендар скверу – ТОВ «Укрсфера», а «МакДональдз» лише братиме у них в оренду приміщення згодом.

Останні новини по темі

В області триває посівна озимих культур під урожай 2022 року

avtobus104

Пенсіонери Новоолексіївки можуть залишитись без пільгового проїзду?

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023