У Кропивницькому вдова військового отримала квартиру “непридатну для проживання”

14:00, 06 Жовтня, 2021

Однокімнатну квартиру з розбитими дверима та стінами, які хитаються, отримала від Кропивницької міськради вдова військового Тетяна Запорожченко. Вона – сирота, сама виховує семирічну доньку. Рієлторка Світлана Воскресенська оцінила житло, як непридатне для проживання. Іншого родині дати не можуть, сказав начальник міського відділу обліку житла Валерій Пількін.

Як повідомляє “Суспільне. Кропивницький“, Тетяна Запорожченко познайомилась зі своїм чоловіком у 2014 році. Того ж року народилася донька, а чоловік пішов служити прикордонником у зону проведення Антитерористичної операції. Провів там, зі слів жінки більше року: ”Повернувся звідти інвалідом армії. Першу операцію на хребті йому зробили у Києві, а другу вже робили у 2015 році”.

2015 року родина стала в чергу на отримання житла. Чоловік загинув 15 липня 2017 року – сказала Тетяна: ”Він поїхав з кумом, сказав, що швидко повернеться. О 17:00 зателефонували з поліції – повідомили, що він потонув, рятуючи дівчинку. Викинув її на матрац, а сам пішов під воду”.

Житло Тетяна винаймає з подругою. Живуть у двокімнатній квартирі, за оренду якої платять по 3,5 тисячі гривень щомісяця: ”Донька часто хворіє, не можу влаштуватись на роботу, бо лишити її ні з ким, я ж сирота. Отримуємо сім тисяч гривень пенсії чоловіка, половину віддаю за оренду”.

Про те, що отримає від міської ради однокімнатну квартиру, жінка дізналась у серпні 2021 року: ”Сказали, що можна прийти подивитися її, чи підійде. Але додали, якщо ця квартира не підійде, то нову чекати можна і чотири, і п’ять років, і, взагалі, невідомо, коли я її отримаю”.

Жінка показала Суспільному отриману квартиру на восьмому поверсі багатоповерхівки на 101-му мікрорайоні Кропивницького: ”Стіна хитається, завалитись може в будь-який момент. Й інша стіна хитається. Якщо ставити нові двері, то ця конструкція завалиться”.

За словами начальника міського відділу обліку житла Валерія Пількіна, інше житло родині запропонувати не можуть, бо його немає. На інше житло, сказав, жінка могла чекати десять років: ”Вона може проживати в іншому місці, робити ремонт. Отримуючи житло, людина бере на себе відповідальність, бере на себе зобов’язання привести її в належний вигляд”.

Усього 2021 року міська рада має для видачі дві безкоштовні квартири, додав Валерій Пількін: ”У нас є загальна черга, де люди стоять з 80-го року. Є першочергова черга, де люди стоять з 85-го року і житлом незабезпечені. І є позачергова черга. Усього в місті більше 3100 людей стоять у черзі на житло”.

Валерій Пількін сказав, що у міській раді квартиру оцінили у пів мільйона гривень. Рієлторка Світлана Воскресенська оцінила житло на 100 тисяч гривень дешевше: ”Проаналізувавши ринок нерухомості і врахувавши район периферійний, віддалений, високий поверх, стан, непридатний для проживання, вартість цієї квартири сягає 13-15 тисяч доларів. Це гранична її ціна. Туди треба дуже багато грошей вкласти, щоб відремонтувати. Десь 10 тисяч доларів”.

Тетяна Запорожченко сказала, що проситиме допомоги в громадських організацій, які опікуються справами учасників Антитерористичної операції та членів їх сімей.

 

Останні новини по темі
На Гірниче та Сонячне з обіду не подають воду
gneis
Колишнього керівника кар’єру судитимуть за незаконне видобування на 33 мільйони
Читайте також

В Кіровоградській області розпочалися конкурси на посади інспекторів «Служби освітньої безпеки». Анкети прийматимуть із 17 до 30 червня 2024 року включно....

11:08, 18 Червня, 2024

Щоденник — один із різновидів поліграфічної продукції, який має формат книги та призначений для ведення щоденних записів. Він представляє собою стильний аксесуар ділової людини ...

10:17, 18 Червня, 2024

Вибір риболовних приманок – одна з найважливіших умов для успішної ловлі. Саме наживка здатна привернути увагу риби та спонукати її до клювання. Якщо з нею буде щось не так – га...

09:23, 18 Червня, 2024