В області працює лише 34,3% котелень через затримки угод з Нафтогазом (ДОПОВНЕНО)

13:06, 13 Жовтня, 2021

Офіційно в області вже розпочався опалювальний сезон, але в Кропивницькому, приміром, вже визнали надзвичайною ситуацією техногенного характеру місцевого рівня відсутність газопостачання бюджетним установам станом на 11 жовтня.

Так, за даними пресслужби Кропивницької міської ради, через відсутнє постачання природного газу бюджетним установам міста порушені температурні умови в 16 закладах освіти – де до 8,41 тисячі людей, в 5 закладах соціальної сфери – де понад 100 людей, в 4 закладах охорони здоров’я – де до 600 людей та в 6 закладах культури – де до 1,4 тисячі людей. Матеріальні збитки від наслідків надзвичайної ситуації підраховуються.

ДОПОВНЕНО: За інформацією Мінрегіону, для пришвидшення процесу підписання середньострокових  договорів на постачання газу по фіксованій ціні з бюджетними установами у кожному регіоні провели засідання комісії ТЕБ та НС, що дозволяє укладати договори за скороченою процедурою.

Тим часом по обіді в облдержадміністрації провели оперативний онлайн-брифінг з приводу ситуації з постачанням газу. Як з’ясувалося лише зараз з’явилися нові договори з фіксованою ціною на газ для бюджетних організацій.

– “Нафтогаз України” запропонував через свою компанію “Нафтогаз Трейдинг” для бюджетних організацій укласти договори на постачання газу на 15 місяців до кінця 2022 року з ціною 16,8 грн за кубометр природного газу, – зауважила директорка департаменту ЖКГ облдержадміністрації Ольга Довжук.

За її словами, в області вже почали відповідну роботу з оформлення потрібних документів для “Нафтогаз Трейдингу”.

– Думаю, що сьогодні-завтра, до кінця дня всі подадуть потрібні документи і отримають підписані договори. Відповідно отримають ліміти постачання природного газу. І на території області у всіх розпочнеться опалювальний сезон, – зазначила під час онлайн-брифінгу посадовиця. – Теплопостачальні підприємства області сьогодні зранку отримали додаткові угоди від «Нафтогаз Трейдинг». Раніше договір, який був підписаний до 30 вересня передбачав лише фіксовану ціну для населення 7420 грн. На сьогодні отримали додаткові угоди з фіксованою ціною 13 538 грн (без ПДВ) для постачання теплової енергії для бюджетних організацій. Сьогодні навіть дозволили, чого не було раніше, збільшити і скоригувати обсяги і по населенню, і по бюджету, якщо не вистачає, раніше запропонованих. Уже сьогодні ця робота проводиться.

На 7 ранку 13 жовтня в області опалюється 21% об’єктів соціальної сфери, це майже 30% дошкільних закладів, 11% закладів освіти і майже 29% заклади охорони здоров’я.
Працює 136 котелень з 397, це 34,3%.

– Опалювальний сезон розпочався на території області і поступово підключатимуться усі бюджетні організації і теплопостачальні підприємства. Газу в сховищах достатньо і ми будемо забезпечувати опалювальний сезон на всій території області, – зауважила Ольга Довжук.

– Вчора ввечері прийшла пропозиція від НАК “Нафтогаз України”. Зараз ми оформлюємо, підписуємо і відправляємо в НАК “Нафтогаз України”. Ніби має бути засідання Уряду, яке формалізує урядовою постановою, що там буде зафіксована ціна газу для бюджетних установ на рівні понад 16 тисяч, а також плюс розподіл. Зараз проведемо підписання цих договорів, направимо на “Нафтогаз” і тоді “Нафтогаз”, маючи ці уже підписані договори з такими цінами, має внести нас в реєстр на постачання газу. І далі буде опалювальний сезон, – розповів у коментарі “Гречці” директор комунального підприємства “Теплоенергетик” Олександр Чельник.

 

Останні новини по темі
Театр ляльок запрошує малечу на патріотичні вистави
козацька казка
244742643 5031417623553501 3226106244685528579 n
У Кропивницькому «Файно маркет» висадить 100 дерев
Читайте також

Вихованець кропивницького футболу та колишній півзахисник збірної України Євген Коноплянка оголосив про завершення кар’єри футболіста....

10:03, 18 Липня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024