Як пройти реабілітацію після коронавірусу за рахунок Фонду соціального страхування

12:22, 19 Листопада, 2021
likuvannya

Голова обласної ради Сергій Шульга закликав жителів області, які перехворіли ковідом, пройти реабілітацію за рахунок невикористаних 5 мільйонів гривень Фонду соціального страхування. А лікарів надати відповідні направлення.

«Другий рік ми боремося з ковідом і його наслідками. Багато з тих, хто перехворів, потребують реабілітації, і можуть її отримати коштом держави, в тому числі у нашій бальнеологічній лікарні.

На сьогодні понад 5 мільйонів гривень із Фонду соціального страхування невикористані», – повідомив Сергій Шульга.

Наслідки коронавірусу бувають різні, і якщо лікар вбачатиме необхідність реабілітації – надасть відповідне направлення пацієнтові.

У пресслужбі ОДА уточнили, що застраховані люди після перенесених захворювань або травм мають право на отримання реабілітаційного лікування, яке оплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Соціальне страхування передбачає захист працюючих, що направлене як на відновлення працездатності, так і на фінансову підтримку.

Такий підхід дозволяє людині пройти повний курс лікування незалежно від її фінансових можливостей, адже Фонд оплачує їй не лише реабілітацію, але й компенсує заробітну плату, яку вона втрачає на підприємстві за час лікування. Для проведення реабілітаційного лікування застрахована особа самостійно може вибирати санаторно-курортний заклад відповідного профілю лікування.

У Кіровоградській області Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня – єдиний заклад, який надає послуги з реабілітаційного лікування.

Заклад проводить нейрореабілітацію хворих та м’язово-скелетна реабілітацію:

  • м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті, ревматологічні захворювання, підгострий період опіків);
  • нейрореабілітація (підгострий період інсультів, підгострий період черепно-мозкових травм).

Механізм реабілітації для працівників такий: застрахована людина направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань, визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) у подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю та терміну лікування (визначається лікуючим лікарем і ЛКК, але не більше ніж на 24 дні).

Представник відділення управління виконавчої дирекції Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг із реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонується вибрати відповідний санаторій. Далі представник Фонду узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній Договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

Після завершення курсу реабілітаційного лікування санаторно-курортний заклад надсилає органу Фонду акт приймання-передачі наданих послуг із реабілітаційного лікування, проживання та харчування, підписаний застрахованою особою, та рахунок за надані послуги.

 

Останні новини по темі

Школярів Кіровоградщини запрошують на Всеукраїнський фестиваль соціальної реклами

Реклама для соцмереж Базилюк Ніки
Depositphotos 29122215 S

Якою буде погода на вихідних (ДОПОВНЕНО)

Читайте також

Учні Новомиргородської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради відзначили День Святого ...

19:18, 6 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України і Дня Святого Миколая, відбулось ...

16:36, 6 Грудня, 2023

У Дитячо-юнацькій спортивій школі № 2 у Кропивницькому стартував набір дітей на безкоштовне навчання ...

16:33, 6 Грудня, 2023