Повернути місту трамвай: петиція

09:45, 10 Січня, 2022

У Кропивницькому зареєстрували петицію, аби повернути місту трамвай. Станом на 9:40 10 січня під петицією 56 підписів з 450 необхідних.

Автор петиції Дмитро Кохан пише, що повернення трамваю дозволить розв’язати транспортну проблему. При цьому зазначає, що вже звертався з питанням до міськради, але отримав відповідь, що там «не планують розглядати питання про повернення місту трамваю». Тому пан Кохан вирішив звернутися до кропивничан і створив петицію.

«Якщо хтось не знає, трамвай є найефективнішим видом громадського транспорту, який у змозі перевозити величезну кількість пасажирів, навіть у важкі погодні умови, – йдеться в петиції. – Також трамвай дає можливість з’єднати віддалені райони міста, що дасть можливість людям швидко і легко добиратися до місця роботи або по справах. Найголовніше, у години пік трамвай може розвантажити центральні вулиці міста, про проблему яку ми всі знаємо, а також у вечірній час, коли приватні перевізники знімають з рейсу маршрутки, тому що «їм не вигідно».

До кінця збору підписів залишилось 39 днів. 

За інформацією обласної бібліотеки для дітей імені Тараса Шевченка, перший трамвай в місті тоді ще Єлисаветграді почав курсувати влітку 1897 року. Загальна довжина всіх ліній Єлисаветградського трамвая становила 9,7 км. 1901 року в депо перебувало 22 моторних і 3 причіпних вагони, які до того часу вже перевезли 2045,8 тисячі пасажирів. У 1940 році довжина колій становила 16,2 км, у депо налічувалося 29 вагонів, діяла одна тягова підстанція та один трамвайний парк, існував також допоміжний трамвайний парк.

Першого удару трамвайному господарству було завдано напередодні війни. Під комуністичні репресії потрапили кадри трамвайників. У 1941 році, при відступі радянських військ, підірвали трамвайну електростанцію та зруйнували трамвайне господарство. Під час окупації міста німці намагалися запустити трамвай, полагодили колію і вагони, але не встигли поновити електростанцію. При відступі вони вивели з ладу відбудоване ними. Залишки колій і машинного обладнання виднілися серед бруківки вулиць і дворів депо наприкінці 50-х років. Після закінчення війни були невдалі (через брак коштів) спроби відновити кіровоградський трамвай.

Наразі, в місті активно розвивають комунальний автопарк. Закуповують автобуси середньої місткості, а також тролейбуси з автономним ходом.

 

Останні новини по темі
Гурівська громада презентувала стратегію розвитку
proekt
photo 2022 01 09 08 51 28
У Кропивницькому районі під час пожежі будинку знайшли тіло власника (ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024