Гурівська громада презентувала стратегію розвитку

10:13, 10 Січня, 2022

На першому етапі реалізації стратегії розвитку Гурівської громади у фокусі: розвиток  економіки, освітньої, медичної та екологічної сфер. Також планують реалізувати декілька ініціатив у туристичній сфері. А от до унікального проєкту «Веселі Боковеньки» у громаді вирішили добре підготуватися і підійти на другому етапі.

Провівши опитування мешканців громади та соціально-економічний аналіз, визначивши сильні та слабкі сторони, загрози та можливості для розвитку громади, робоча група вирішила зосередитися на двох стратегічних цілях: розвиток економіки та підприємництва і підвищення якості життя.

«На 2022-2024 роки громада визначила 34 проєкти, реалізація яких планується за кошти місцевого бюджету та коштів не заборонених чинним законодавством. Серед них значна частка припадає на освітню сферу, адже наші сім шкіл та сім садочків тривалий час мали дуже незначні ресурси, яких не вистачило б на ремонт або модернізацію», – розповіла начальниця  відділу розвитку територій Гурівської громади Лариса Свірса.

Так, планується відремонтувати покрівлі шкіл у селах Гурівка та Бокове, встановити харчоблок в опорній школі села Бокове – орієнтовна вартість проєктів близько 22 млн грн. Крім того, для школярів планується будівництво двох спортивних майданчиків зі штучним покриттям  для гри у мініфутбол – один у 2022 році, другий – у 2023.

«У нашій громаді створений Центр первинної медико-санітарної допомоги. Там працюватиме два сімейних лікарі та педіатр. У 2021 році громада придбала медичне обладнання згідно з переліком, як одне зі  складових для  отримання  ліцензії. Серед проєктів, спрямованих на покращення медичної сфери, у стратегії розвитку передбачений ремонт амбулаторій  та  водозабезпечення даних приміщень», – зазначила начальниця відділу розвитку територій.

Під час проведення аналізу сильних та слабких сторін, стало зрозуміло, що громада може успішно розвивати туризм та індустрію гостинності. Для цього на території наявні всі природні умови, але треба попрацювати в напрямку розвитку туристичної інфраструктури.

Тож на першому етапі Гурівська громада реалізує проєкт реконструкції ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуби в Гурівському лісництві», облаштують та розроблять нові туристичні маршрути, а також планують популяризувати туристичний напрямок в громаді, як для місцевих туристів, так і для закордонних.

«Впродовж наступних трьох років ми вивчимо питання щодо створення туристичного маршруту «Веселі Боковеньки» і зможемо запропонувати цей проєкт для подальшого включення до Плану реалізації стратегії розвитку», – каже пані Лариса.

Вона розповіла, що під час проведення консультацій з громадськістю, обговорення ідей та самої стратегії розвитку розглядалися проєкти та пропозиції, які дійсно можуть бути реалізовані.

Не обійшли увагою благоустрій та екологічну сферу. Тому у 2022 році запланували створити комунальне підприємство «Добробут», для організації  роботи цього  підприємства планується виділити кошти з місцевого бюджету.

Поки працювали над стратегією розвитку, виграли грант від Британського посольства на реалізацію проєкту  з виготовлення контейнерів для  сортування сміття. У школах громади встановлять контейнери для сортування відходів.

За словами керівника Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області Олега Яременка, розробка стратегії розвитку для громади – це важливий та необхідний процес.

«Для того, щоб громада мала можливість брати участь у проєктах, залучати інвестиції та розвиватися їй потрібен чіткий план. Робота над стратегією об’єднує громаду, допомагає виявити потреби жителів та їх побажання. Важливо, щоб це була реальна робота «в полях», а не кабінетна. За таких умов стратегія працюватиме на благо громади та її мешканців», – підкреслив Олег Яременко.

Нагадаємо, що у 2021 році у Кіровоградській області експертну підтримку в розробці стратегії отримали Аджамська та Гурівська громади, а у 2022 році за підтримки експертів «U-LEAD з Європою» стратегії будуть розробляти Добровеличківська, Новгородківська, Піщанобрідська, Пантаївська та Гайворонська територіальні громади.

Оксана Стельмах

***

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

Останні новини по темі
Випадкова травма: яку допомогу мають надавати безкоштовно
travma copy
tramvai
Повернути місту трамвай: петиція
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024