Випадкова травма: яку допомогу мають надавати безкоштовно

10:21, 10 Січня, 2022

 Що робити, якщо ви або ваші близькі травмувались, та яку медичну допомогу можна отримати при травмуванні безкоштовно? Розяснює Національна служба здоров’я.

 

Що робити, яко ви травмувались чи стали свідком?

Якщо ви травмувались , то по медичну допомогу треба звертатись якщо є:

 • інтенсивний біль,
 • набряк,
 • деформація частини тіла,
 • головний біль,
 • порушення координації та інші неприємні відчуття,

Телефонуйте на єдиний номер 103. Зателефонувати в екстрену допомогу може постраждалий або будь-хто, хто перебуває поряд з ним і був свідком ситуації. У розмові з диспетчером центру екстреної медичної допомоги потрібно чітко описати симптоми та стан людини, яка постраждала.

Диспетчер надасть інформацію щодо першої допомоги, яку слід надати постраждалому, а також адресу найближчої лікарні, в якій є травмпункт. Якщо постраждалий у невідкладному стані та не може самостійно дістатись до лікарні, диспетчер направить машину екстреної допомоги.

Бригада екстреної медичної допомоги оцінить стан людини, встановить попередній діагноз та транспортує, за потреби, до медзакладу.

Незалежно від того, потребує людина з травмою госпіталізації чи ні, швидка має доставити її у заклад, що має контракт з НСЗУ, де пацієнт отримає усю необхідну медичну допомогу безоплатно.

Які медичні послуги безкоштовні при травмах

Безкоштовною при травмуванні є:

 • огляд та консультацію лікаря;
 • діагностика, у тому числі рентген, ендоскопіч, ультразвукові та функціональні дослідження;
 • виконання лікарями вузької спеціалізації, такими як хірург чи ортопед-травматолог, лікувальних процедур або хірургічних втручань.

Перебування після травми в лікарні також має бути безкоштовне

Лікар, після огляду та надання меддопомоги, або призначить госпіталізацію, або надасть рекомендації щодо подальшого лікування чи реабілітації. Також лікар має одразу виписати направлення на обстеження чи консультації. Він може створити електронне направлення на групу послуг. Пацієнту з травмою не потрібно кожного разу йти за новим направленням, наприклад, для перев’язки.

Якщо ж людина з травмою потребує госпіталізації, то перебування у стаціонарі та харчування також безоплатні для пацієнтів. У лікарні, яка має контракт з НСЗУ за пакетами “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань” або “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” пацієнти отримують безоплатно:

 • інструментальні та лабораторні обстеження;
 • медичну допомогу для полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів травматичного пошкодження;
 • знеболення та медикаментозну терапію;
 • хірургічні операції із забезпеченням анестезії;
 • післяопераційний моніторинг, знеболення і подальшу медикаментозну терапію;
 • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
 • реабілітацію в гострому періоді.

Якщо пацієнт потребує тривалої реабілітації, він має право її отримати в рамках пакету “Медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату”.

 

Останні новини по темі
Бустерну дозу проти ковіду на Кіровоградщині отримали 443 людини
vaczunazii
proekt
Гурівська громада презентувала стратегію розвитку
Читайте також

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024

Суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, підозрюваного у хабарництві, відсторонили від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати В...

13:07, 24 Червня, 2024