Як проводять закупівлі на Кіровоградщині в умовах війни – перший огляд

15:58, 09 Квітня, 2022

Від початку повномасштабного вторгнення минуло вже півтора місяця, і на територіях, які не перебувають під тимчасовою окупацію російських військ, продовжують працювати бюджетні установи – зокрема і проводити закупівлі, які забезпечують нагальні потреби громадян.

 

Мова йде про підприємства сфери ЖКГ, медзаклади, управління та відділи органів місцевого самоврядування і тому подібне. Продовжують проводитись і закупівлі. Зокрема лише за перші 8 днів квітня у системі Prozorro замовниками Кіровоградщини було прозвітовано про проведення трохи більше ніж півтори тисячі закупівель, за результатами яких підписано контрактів на суму 29,5 мільйонів гривень.

Варто наголосити, що останні зміни до законодавства передбачають проведення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі». Тобто закупівлі здійснюються шляхом укладання прямого договору із контрагентом. Ніяких тендерів, якщо знайшли постачальника/підрядника – можна підписувати договір.

Враховуючи загальну ситуацію в країні та певні перестороги щодо публікації даних про закупівлі, що панують в суспільстві, ми зупинимось на цікавих, позитивних, ба навіть показових прикладах роботи замовників регіону.

Щодо лісового господарства. Зокрема лісівники попри все продовжують процес лісозаготівлі. У квітні черга дійшла до Золотарівського лісництва, де планують заготовити 4 000 кубометрів деревини. Порадувала й закупівля Новгородківського ПТУ, яке суттєво витратилось на посівний матеріал – насіння соняшника.

Продовжується в області й облаштування приміщень придатних для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Зокрема на такі роботи майже 200 тисяч витратить КП «Петрівське».

Кіровоградська обласна філія «Ощадбанк» теж не сидит без діла. Закупилась офісним папером на 100 тисяч. Тим самим, якого на росії зараз дефіцит.

А от Дмитрівська сільська рада вирішила не забувати про водіїв та замовити послуги з утримання вулично-шляхової мережі. Щоправда, усі три замовлення, які було зроблено сільрадою, стосувались вулиць не самої Дмитрівки, а села Цибулеве.

І таких прикладів насправді чимало. В подальшому ми будемо стежити за закупівельними процесами в регіоні. А поки ж нагадаємо бюджетникам про те, що чинне законодавство дозволяє публікувати звіт про закупівлю та власне сам договір не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Павло ЛІСНИЧЕНКО

Останні новини по темі
Сьогодні Новоукраїнська громада попрощалася із загиблим захисником
prutulenko1
З мінімуму продуктів – як приготувати знаменитий яворівський пиріг
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024