Цьогоріч на Завадівську гімназію може не вистачити фінансування через війну: закрити чи об’єднати?

10:10, 26 Квітня, 2022

Батьки, діти яких навчаються у Завадівській гімназії в Кропивницькому підняли тему можливого закриття навчального закладу через брак фінансування. Натомість у міському управлінні освіти запевняють, що рішення про закриття закладу не було.

«В умовах воєнного стану в нашому Кропивницькому закривають Завадівську гімназію. І дітей, і педагогічний колектив переводять в іншу. Батьки проти цього. Просимо нам допомогти не закрити школу і зберегти наших діток від стресу», – написала в редакцію «Гречки» пані Наталя.

Реорганізацію закладу активно обговорювали у профільні батьківській фейсбук-спільноті міста.

«З 2 травня наші класи разом з педагогічним колективом приєднують до Кущівської школи. Навчальний рік ми завершуємо в другій школі, а з 1 вересня можемо залишитися, або перейти в іншу школу», – написала Марина Бурко.

В управлінні освіти Кропивницької міськради ситуацію роз’яснюють так, що заклад не закривають. Але є проблеми з його фінансуванням. І тому нині шукають спільне рішення.

«Ніяких рішень про закриття цього закладу не приймалося», – зауважила сьогодні, 26 квітня, під час брифінгу начальниця міського управління освіти Лариса Костенко.

Щороку, за словами пані Костенко,  наприкінці квітня-початку травня проходять співбесіди з кожним керівником навчального закладу, аби обговорити кадрові питання і можливості закладу, аби сформувати мережу на 1 вересня. Така співбесіда відбулася і в Завадівській гімназії. Там, за словами Лариси Костенко, питання фінансування виникають щороку. І якщо раніше з міського бюджету вдавалося все-таки знаходити кошти, то нині через війну в міському бюджеті таких грошей немає.

При цьому начальниця управління освіти зауважила, що в школі навчаються від 14 до 18 учнів, коли в середньому мало бути 28, а перспективи відкрити перший клас взагалі немає. Адже нині виявили бажання лише 4-5 учнів.

За словами пані Костенко, спілкувалися також і з вчителями гімназії, аби знайти вихід з ситуації. Адже в кінці серпня, як зауважує начальниця управління освіти, вже не буде коштів, аби платити зарплату в цій школі.

«Зараз кошти спрямовуються на наближення перемоги, аби підтримати наші Збройні сили. Підіймати питання про закриття школи вважаю не зовсім неправильним і коректним», – каже Лариса Костенко.  

Вона також зауважує, що управління освіти немає повноваження закривати школу. Якщо заклад закривається, то це рішення міськради. Однак під час воєнного стану ніхто нікого не може закривати.

Одна з пропозицій від управління, які озвучили й колективу гімназії – об’єднання з іншим навчальним закладом, який вони обирають. Щоб з 1 вересня почати навчальний рік без проблем з фінансуванням.

«Якщо колектив прийме рішення об’єднатися, то можемо об’єднатися і в травні. І вже влітку провести заходи з трансформації», – пояснює Лариса Костенко.
 

 

Останні новини по темі
Лікарі-іноземці безкоштовно два дні прийматимуть переселенців у Малій Висці
likar
zahunyv
Сьогодні у Знам’янці прощатимуться із загиблим героєм-захисником
Читайте також

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024

Вихованець кропивницького футболу та колишній півзахисник збірної України Євген Коноплянка оголосив про завершення кар’єри футболіста....

10:03, 18 Липня, 2024