Суспільство

У Кропивницькому відкрили центр «Я – Маріуполь»: які послуги можна отримати

 Автор: Ірина Требунських. 4556

Сьогодні, 21 червня, у центрі надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» у Кропивницькому відкрили сервіс підтримки вимушених переселенців «Я – Маріуполь». Це вже п’ятий такий сервіс, відкритий в Україні для підтримки маріупольців.

YaMariupol1

Координаторка проєкту «Я – Маріуполь» Ксенія Сухова, яка також є секретаркою маріупольської міськради, пояснила, що подібні центри підтримки вже створені у чотирьох містах – Запоріжжі, Дніпрі, Вінниці і Києві. Кіровоградщина стала п’ятою областю у цьому списку.

«Ми створюємо центри, щоб куди би не евакуювалися наші маріупольці – вони могли знайти все необхідне в одному місці. Нашою задачею є пристосувати людей до нових реалій, повернути до нормального стану і допомогти адаптуватися у новому місці», – розповіла вона.

Проєкт ініціювала міська рада Маріуполя, за підтримки обласних адміністрацій, українських та міжнародних донорів, серед яких Warren Family Foundation, World Central Kitchen та інші.

На відкриття Центру у Кропивницький приїхав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. Він подякував Кіровоградщині за відгук і розповів, що такі центри заплановано відкрити у ще десяти великих містах України. Наприклад, цього тижня шостий центр «Я – Маріуполь» з’явиться у Хмельницькому.

«Дякую партнерам, міським і обласним головам та всім, хто об’єднався заради допомогти: завдяки цьому ми відкриваємо центри у таких швидких темпах. Дякую Кіровоградщині за підтримку», – додав він.

YaMariupol2

У центрі маріупольцям, які приїхали у Кропивницький та область, надають допомогу:

  • гуманітарну
  • юридичну
  • адміністративну
  • медичну
  • психологічну

Тут є ігрова кімната для малечі, де можна її залишити на час консультування чи оформлення документів. Також тут надають продуктові набори. У Центрі працюють 11 маріупольців, які допоможуть у відновленні отриманні документів, пошуку зниклих та поверненні депортованих людей, у пошуку роботи або відновлення своєї справи.

Центр «Я – Маріуполець» працює у Кропивницькому з понеділка по суботу з 8:00 до 18:00, на другому поверсі «Прозорого офісу» (вулиця Академіка Паученка 41/26).

YaMariupol3

Звіти фонду, інформацію про нагальні потреби та інші деталі можна знайти на сайті mhelp.org.ua або фейсбук-сторінці проєкту «Я – Маріуполь».

Поширюйте

Коментуйте