Інклюзивна освіта: у Кропивницькому протестували проти звільнення асистентів вчителів (ФОТО)

11:08, 29 Серпня, 2022

 

У Кропивницькому батьки школярів та вчителі звернулися до міськради за роз’ясненням, чому вирішено звільняти асистентів вчителів, які забезпечують інклюзивність освітнього процесу.

 

Як пояснила Ольга Топор, чий син Тарас навчається у 9 класі і чотири з яких у супроводі асистента вчителя, цьогоріч у цій послузі їм відмовили.

До міськради прийшли батьки інших школярів, а також власне асистенти вчителів. Вони розповіли, що контракти про роботу асистентів вчителів закінчуються 31 серпня, проте в декількох школах міста їх вирішили не продовжувати. Одним з аргументів, який озвучили директори шкіл – це перехід на дистанційну форму навчання.

“Нам сказали, що асистент не потрібен начебто через те, що більшість класу перейдуть на дистанційне навчання. Проте під час карантину ми дистанційно навчалися разом з асистенткою, яка адаптує навчальний матеріал під освітні потреби дитини”, – пояснила Ольга Топор.

357e193d 7fcf 4fd9 a724 71cb1b51df34

Ольга Топор

Асистентка вчителя Алла Черниш розповіла, що їй відмовили продовжувати строковий договір.

“Я з дітьми вже декілька років працюю. Їм важко буде адаптуватися до нового асистента, вже не кажучи про те, щоб навчатися самостійно без відповідного супроводу. Масові звільнення асистентів – це порушення прав дітей на освіту”, – додала Алла Черниш.

Поспілкуватися з батьками і асистентами вчителів вийшла начальниця управління освіти міста Лариса Костенко.

“Комісія тільки відбулася, ми будемо тільки підбирати асистентів, тож ніякого рішення про звільнення ще не може бути”, – відповіла вона.

Очільниця управління додала, що наразі ще йде робота щодо формування окремих дистанційних інклюзивних класів.

1438dab8 a213 46b4 8d2c 7ac19ecb971b

 

Останні новини по темі
Зарплата до 14 тисяч: на Кіровоградщині оголосили про вакансії вихователів
vih
avtobus 2
У Кропивницькому відновлять рух одного з автобусних маршрутів
Читайте також

У п’ятницю, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024