Поранені та загиблі на роботі через війну: які державні виплати можуть отримати

17:07, 12 Вересня, 2022

На Кіровоградщині від початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах під час виконання трудових обов’язків постраждали 23 працівника, з них 11 загинули.

Таку інформацію повідомили на Урядовому порталі.

Загалом же по Україні станом на кінець серпня було 536 постраждалих працівників підприємств, з них 156 загинули.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовують розслідування.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я, крім одноразових допомог, також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

“Гречка” дізнавалася які виплати передбачені для постраждалих та родин загиблих працівників підприємств.

На Кіровоградщині постраждали працівники п’яти підприємств

Як повідомили “Гречці” у Фонді соціального страхування, станом на 9 вересня по управлінню виконавчої дирекції Фонду у Кіровоградській області зареєстровано 5 повідомлень про нещасні випадки при виконанні трудових обов’язків, пов’язані з веденням бойових дій, в яких постраждали 23 працівники, 11 з яких загинули.

Зокрема, мова йде про:

 • ПАТ «Міжнародна акціонерна авіаційна компанія «Урга» – 14 осіб, з яких 4 – смертельно;
 • ТОВ «СИБРИЗ-4» – 4 людини, з них 4 – смертельно;
 • ТОВ «СИБРИЗ-2» – 3 людини, з них 3 – смертельно;
 • Військова частина 2269 Національної гвардії України – 1 людина;
 • Льотна академія Національного авіаційного університету – 1 людина.

Які види виплат передбачені постраждалим працівникам та родинам загиблих

Фонд соціального страхування України проводить страхові виплати потерпілому та людям, які мають право
на виплати у разі смерті потерпілого. А саме:

 • допомогу по тимчасовій непрацездатності;
 • одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
 • щомісячну страхову виплату втраченого заробітку потерпілого;
 • страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижчеоплачувану роботу;
 • щомісячну страхову виплату лбдям, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
 • відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг (в залежності від регіону мешкання померлого).

Розміри виплат постраждалим

Допомога по тимчасовій непрацездатності, тобто лікарняний, виплачується в розмірі 100 відсотків середнього заробітку.

При цьому перші п’ять днів лікарняного оплачуються за рахунок коштів підприємства, установи, організації.

Фонд фінансує допомогу починаючи з шостого дня непрацездатності.

У разі стійкої втрати професійної працездатності, встановленої медико-санітарною експертизою, найперше Фонд проводить одноразову виплату потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності.

Для прикладу, якщо працівник повністю втратив працездатність, то йому передбачена одноразова виплата у вигляді 17-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тобто, коли на сьогодні прожитковий мінімум складає 2 600 гривень, то потерпілий отримає одноразову виплату – 44 200 гривень.

Крім того, при стійкій втраті працездатності, працівник має право на щомісячні виплати.

Сума щомісячної страхової виплати потерпілому також залежить від ступеня втрати професійної працездатності, а також середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я.

Максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму – 26 000 гривень.

Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати за прожитковий мінімум – 2600 гривень.

Розміри виплат родинам загиблих

У разі загибелі потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві виплачується одноразова допомога його сім’ї у сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму та одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті потерпілого, у сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму.

Таким чином, у разі настання права на виплати розмір одноразової допомоги сім’ї становить 260 000 гривень, а розмір одноразової допомоги утриманцю – 52 000 гривень.

У разі загибелі потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат мають непрацездатні люди, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина загиблого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті.

Сума страхових виплат кожній людині, яка має на це право, визначається шляхом ділення частини заробітку потерпілого, що припадає на зазначених осіб, на кількість цих осіб.

Максимальний розмір щомісячної страхової виплати людям, які втратили годувальника, не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, тобто 26 000 гривень.

Що потрібно для отримання виплати

Підставою для страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання за встановленими формами.

Потерпілий, або особа, яка має право на виплату через загибель працівника підприємства, повинні подати відповідну заяву до управління, чи відділення Фонду соціального страхування за місцем проживання.

Управління (відділення) виконавчої дирекції Фонду розглядають справу про страхові виплати за наявності усіх необхідних документів і приймають відповідні рішення у десятиденний строк, не враховуючи дня надходження останнього документа.

Зазначимо, суми виплат, наведені вище, вказані з розрахунку, що прожитковий мінімум від 1 липня 2022 року становит 2600 гривень, відповідно якщо буде змінюватися ця сума, або якщо випадок стався до 1 липня, то й розміри виплат теж будуть інші.

Згідно даних Фонду, станом на 1 вересня із постраждалих працівників підприємств Кіровоградщини виплату отримала лише одна людина, це лікарняний на суму 5 110 гривен.

Як повідомили “Гречці” в обласному управлінні Держпраці, по інших випадках травмування, чи загибелі працівників в нашій області досі триває розслідування.

 Нагадаємо, під час останнього ракетного удару по Кропивнцькому 28 липня загинули п’ятеро людей та ще 25 поранені. Тоді стало відомо, що  у Кропивницький поцілили дві російські ракети класу «Калібр». Очевидці розповідали «Гречці», як це було.

 

 

Останні новини по темі
Навіки в строю: громади Кіровградщини повідомили про втрати на війні (ФОТО)
1399123506
651267AE 3B7C 45CD A52B 9EB947328D21
Кропивницький стрибун у висоту став чемпіоном України
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024