Нікчемні угоди на мільйони гривень? На Кіровоградщині судяться з постачальником електрики

12:42, 06 Жовтня, 2022

Обласна лікарня та кропивницьке комунальне підприємство «Міськсвітло» подали позови проти обласного електропостачальника – вимагають повернути до бюджету 1,3  і 1,4 мільйона гривень. Як виявилося, це не єдині позови проти цієї компанії, які стосуються угод щодо постачання електрики.

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, 26 жовтня в Господарському суді області відбудуться підготовчі засідання щодо двох заяв, у яких відповідачем виступає одне і те саме товариство з обмеженою відповідальністю – «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія» (КОЕК).

Позивачами, окрім власне прокуратури і Держаудитслужби, виступають в одній заяві Кіровоградська обласна лікарня, в іншій – кропивницьке КП «Міськсвітло». Ці дві установи вимагають стягнути з електропочтальника значні суми, які перевищуються мільйон гривень.

Так, Обласна лікарня вимагає стягнути з КОЕК 1 314 168 гривень, а «Міськсвітло» – 1 409 825 гривень. Обґрунтування від прокуратури в обох заявах однакове: «Додаткові угоди до Договору про постачання електроенергії суперечать Закону “Про публічні закупівлі” та в силу цього закону є нікчемними, а отже гроші, які отримало ТОВ “КОЕК”, підлягають поверненню до бюджету».

Наразі суд ухвалив відкрити провадження у справі.

Крім того, подібні позови проти КОЕК є й від інших установ області. Так, Новоукраїнська міська лікарня через суд вимагає стягнути з компанії 569 605 гривень і визнати недійсними 10 додаткових угод до договору про постачання електрики. Також визнати недійсними додаткові угоди з КОЕК вимагає через суд і Голованівська селищна рада (і стягнути 105 тисяч гривень) та Голованівська районна лікарня (позовна заява на 214 тисяч грн).

В усіх цих позовних заявах йдеться про додаткові угоди, укладені з електропостачальною компанією у 2020-2021 роках.

Нагадаємо, що Кіровоградська обладміністрація разом з «Агентством місцевих автомобільних доріг» через суд вимагає у «Кіровоградоблавдору» повернути майже 11 мільйонів гривень через неякісні та невиконані роботи.

Останні новини по темі
Рятувальники Кіровоградщини закупили автоцистерни у фірми колишнього замглави ДСНС
pozezna cisterna
pliashka olii
У “Градолії” викрали олії на понад мільйон
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024