Обласному архіву передали понад 20 000 оцифрованих світлин Кіровоградщини (ФОТО)

11:03, 01 Листопада, 2022

Художня галерея «Єлисаветград» оцифрувала і передала до Державного обласного архіву доробок двох відомих фотографів Кіровоградщини з понад 20 тисяч світлин, зроблених у 1950-1980 роках.

Завод «Друкмаш»

Як повідомили у Державному архіві, йдеться про роботи відомого фотографа Василя Ковпака, який працював у газетах «Кіровоградська правда» і «Молодий комунар» та копії фотодокументів фотографа Андрія Дібровного.

Kovpak

Василь Ковпак

Dibrovnuy

Андрій Дібровний

Власник галереї Микола Цуканов пояснив «Гречці», що робота над оцифруванням фотоплівок триває вже восьмий рік. Цифрові копії світлин розміщені на сайті галереї, який наразі будуть переводити на українську мову, проте він шукав можливості надійнішого сховища.

«Адже із сайтом може щось статися, і тоді вся ця історія, яка є на світлинах, зникне. Дякую директорці обласного архіву Лілії Маренець, яка підтримала нашу ідею про необхідність збереження фотографій, пов’язаних з нашою областю та містом», – сказав він.

1957

Група студентів філологічного факультету педагогічного інституту. 1957 рік

 

fotoarhiv2

А.М.Кривохижа з учасниками «Ятраню»

І додав, що готовий безкоштовно передати оцифровані фотографії місцевим музеям і бібліотекам, щоб ті розмістили їх у себе на сайтах і тим самим убезпечили унікальні кадри від можливого зникнення.

fotoarhiv3

Художник, викладач художньої школи Леонід Іванович Бондар

fotoarhiv4

Вихованці ансамблю «Пролісок» разом з хореографкою Наталею Коваленко

«Я також закликаю сучасних фотографів Кіровоградщини, щоб вони передавали свої роботи на зберігання, наприклад до того ж архіву. Звісно, це інтелектуальна власність, і тому ніхто не матиме права її публікувати. Проте забезпечити їхнє зберігання тут важливо для історії Кіровоградщини», – додав Микола Цуканов.

Нагадаємо, раніше у Кропивницькому презентували книгу-альбом з унікальними світлинами, присвячену фотографам міста та їхнім роботам.

Останні новини по темі
Що таке проточні водонагрівачі та які вони бувають
90876
med trening
Волонтери збирають гроші на тренажери для порятунку життя
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024