Менше поривів і заборгованостей: як розпочався опалювальний сезон на Кіровоградщині

11:36, 08 Листопада, 2022

Цьогоріч Кіровоградщина готувалася до опалювального сезону в умовах війни і загрози обстрілів росіянами критичної інфраструктури. Проте сезон вдалося розпочати вчасно завдяки підтримки місцевих бюджетів а міжнародних фондів. Крім того, Заборгованість населення за тепло зменшилася у порівнянні з минулим роком.

Директорка обласного департаменту житлово-комунального господарства Ольга Довжук розповіла, що наразі заборгованість населення Кіровоградщини за тепло складає 368 мільйонів гривень – це на приблизно 10 відсотків менше, ніж показники минулого року. За її словами, очікувалося, що ситуація буде гіршою, адже підприємствам заборонено зараз примусово стягувати борги з усіх категорій споживачів.

«Проте населення розраховується за комунальні послуги. І я закликаю споживачів вчасно розраховуватися, адже це підтримка для закупівлі електроенергії і газу, яких сьогодні не вистачає», – зауважила вона.

За словами Ольги Стужук, більшість боргів підприємств за комунальні послуги наразі реструктуризовані, а деякі будуть покриті за рахунок компенсації тарифів. Нагадаємо, що Україні діє мораторій на підвищення тарифів на послуги теплопостачання та розподілу природного газу для всіх категорій споживачів: як населення, так і бюджетної сфери, комерційних, релігійних та інших організацій. Тому різниця між реальною ціною тарифів і тією, яка діє для абонентів, компенсуються з державного бюджету.

Цікаво, що Червоний Хрест, ЮНІСЕФ та міжнародний фонд USAID, а також місцеві бюджети підтримували підготовку до опалювального сезону, допомагаючи комунальним підприємствам поповнювати запаси матеріалів і устаткування на випадок пошкодження мереж. Та за словами Ольги Довжук, Світловодська громада не виділила жодних коштів з міського бюджету для ТОВ «Світловодськпобут», з якими є давній конфлікт.

«Значна увага при підготовці приділялася тому, щоб всі тепло- і водопостачальні підприємства мали нормативний запас матеріалі і обладнання, щоб у разі влучань у нашу критичну інфраструктуру була можливість терміново усувати пошкодження», – пояснила директорка департаменту ЖКГ.

При цьому використання цих запасів контролюється як обласною військовою адміністрацією, так і Міністерством регіонального розвитку. Час від часу ці запаси поповнюються за рахунок власне підприємств, а також місцевих бюджетів. Крім того, фонд USAID має передати Кіровоградщині 18 пересувних котелень, якими тимчасово можна буде замінити ті, що можуть бути виведені з ладу.

Наразі на Кіровоградщині повністю опалюються всі інтернати, медичні заклади та соціальні установи. Щодо шкіл, то тут тепло подається у 78 відсотків будівель, адже частина закладів перейшла на дистанційне навчання. Загалом по області станом на 8 листопада опалюється 1366 будинків із 1385 житлового фонду– є прориви мережі у Кропивницькому, Світловодську та Олександрії.

«Це значно менше поривів, ніж у 2021 році. Наприклад, у Світловодську минулого року на початку опалювального сезону доходило до 60 проривів», – додала Ольга Довжук.

Раніше «Гречка» пояснювала, як підготуватися до холодів в умовах війни і відповідно ймовірних надзвичайних ситуаціях.

Останні новини по темі
Хуліганське міське фентезі: кропивницька письменниця презентує нову книгу
maxresdefault copy copy copy
5667
Твори з вистав корифеїв: у Кропивницькому музичний коледж презентує великий концерт
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024