Проблеми з водою у Кропивницькому: а як у інших регіонах?
Кропивничани в соцмережах і не тільки скаржаться на роботу обласного комунального підприємства “Дніпро-Кіровоград”. Журналісти “Гречки” вирішили промоніторити ситуації з водопостачанням в інших регіонах країни.
Отже, в Ніжині припинили з кінця листопада подачу гарячої води через перебої з електропостачанням. В міськраді уточнили, що всі котельні міста злили воду з системи з метою збереження надземних трубопроводів. За їх словами, гарячої води не буде до кінця опалювального періоду.
До прикладу, у Хмельницькому сьогодні, 8 грудня з 8.00 до 22.00 через планові роботи на кількох вулицях міста, школі, поліклініці а також в селі Шаровечка припинили водопостачання.
Днями в Одесі була подібна ситуація. Там відновлюють подачу води та тепла, проте чотири мікрорайони міста все-таки залишаються без водопостачання. Для жителів цих районів організували підвіз води.
Днями у Рівному через пошкодження водопроводу не було води на трьох вулицях міста.
А в Ужгороді через аварійно-відновлювальні роботи без води залишилися мешканці правобережної центральної частини міста.
Жителів столиці закликають економно споживати воду та зробити необхідні запаси. Через нестабільні ситуації з енерго- та водопостачання міський голова Києва готується до найгіршого сценарію та розробляє план дій.
В керівництві “Київводоканалу” зазначили, що в разі довготривалого блекауту води не буде. Також, відключення електропостачання може призвести до скиду неочищених стічних вод на території Києва та в басейни річок, в тому числі і в Дніпро.
Відтак, для перекачування стічних вод підприємство встановлює автономні електростанції та планує докупити генератори для забезпечення централізованого водопостачання у надзвичайних ситуаціях.
Як бачимо, ситуація з водопостачанням нестабільна в багатьох містах. Наразі у Кропивницькому триває службова перевірка на обласному комунальному пдприємстві “Дніпро-Кіровоград”, щоб знайти причини потужної аварії на водогоні.
«Тепер потрібно розібратися, що спричинило потужну аварію на даному відрізку водогону. Географія місцевості, де стався порив, має свої особливості. Необхідно з’ясувати – це проблема в прорахунках проектантів, чи в якості матеріалів, що тоді використовувалися?”, – зазначив виконуючий обов‘язків гендиректора підприємства Олександр Пісний.
Як повідомила сьогодні під час брифінгу головна санітарна лікарка області Надія Оперчук, у Кропивницькому та області наразі проводять всі належні заходи для очищення води у мережах. За її словами,через тривалі відключення при поновленні водопостачання вода може мати відхилення по забарвленості та кольоровості. Тому фахівці наголошують кип’ятити воду та повідомляти водоканалу, якщо помітили, що вода з мережі забруднена за посиланням.