Суспільство

Кропивницький у жалобі: поховали Героя-добровольця Віктора Шарого (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Ірина Зайцева. 6956

У Кропивницькому сьогодні, 27 грудня, відбулося прощання з сержантом Віктором Шарим. За життя він був крайовим отаманом Буго-Гардівської паланки Українського козацтва, активістом організації ветеранів, учасником АТО, членом Української Добровольчії Армії.

pohor7 copy 

Жалобна церемонія відбулася у храмі Святого Володимира Великого Православної Церкви України, де за життя Віктор Шарий був старостою та очолював парафіяльну раду.

phor1

"Ще два дні тому в цьому храмі ми збиралися великою християнською родиною, щоб вшанувати прихід в цей світ Господа Ісуса Христа. Сьогодні ми зібралися, щоб віддати належну подяку нашому вірянину, побратиму та захиснику Віктору. Його знають як людину слова і дії. Своє життя він провадив не під гучними політичними гаслами, а реальними справами по відбудові та відновленні української державності”, - зазначив в своїй проповіді  єпископ Кропивницький і Голованівський Православної Церкви України Марк.

pohor8

Також він наголосив, що як військовий, Віктор вболівав за потужну армію, нагадував про звитяжне козацьке минуле, відновлюючи його. Як вірянин переживав за долю автокефальної православної незалежної церкви, очолював Володимирську громаду, будучи головою парафіяльної ради.

"Він не міг бути осторонь, коли сусід йшов до нас війною, він був серед перших, хто був на передовій. Це людина дій. Його слова були завжди підкріплені вчинками. Він вів тихе життя, але голосно лунає в наших серцях. Його кроки вели до усвідомлення того, чиї ми діти і куди ми рухаємось. Це велика втрата для родини, побратимів, знайомих. Це втрата для країни, саме такі люди надихають покоління та є взірцем для наслідування. Кожен з нас має брати з нього приклад та продовжувати його справу сучасниками та майбутніми поколіннями", - додав Єпископ.

phor2

"Віктора Григоровича я знаю давно, ще з того часу, коли мій син проходив строкову службу в 50 навчальному центрі, а він був у нього старшиною. Через деякий час він звільнився, вступив до козацтва, опікувався Українською православною Церквою. Власне, цією церквою, в якій його відспівували. Він завжди був активним, приймав участь на всіх патріотичних заходах, в тому числі і в Холодному Яру. Пам'ятаю його як відповідальго, небагатослівного чоловіка", - згадує про полеглого учасник АТО, вчитель "Захисту України" Микола Бердник з села Велика Виска.

Він додає, що Віктор Шарий починав службу ще при Радянському Союзі на Забайкаллі. Коли Україна здобула Незалежність, він звідти звільнився та повернувся до України, де працював в 50-му навчальному центрі. В 2014 році був в АТО. Опісля, працюючи, брав кожного літа відпустку щоб поїхати в зону бойових дій підмінити хлопців-добровольців.

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації пішов до лав Української Добровольчої Армії. Віктор Шарий згуртовував довкола себе патріотичне та козацьке товариство, був крайовим отаманом Буго-Гардівської паланки Українського козацтва.

"Його загибель це велика, непоправна втрата для козацтва, рідних та України загалом", - додає чоловік.

phor3

Провести в останню дорогу військовослужбовця прийшли рідні, бойові побратими, керівництво міста та області, волонтери та громада.

"Паланковий був дуже хорошою людиною, людиною честі, всі його поважали. Останнє що я пам'ятаю, коли я приїхала, як обійняла його. Його справа живе і житиме, хлопці обов'язково за нього помстяться!", - зазначила посестра з позивний "Запальничка".

Поховали Героя на Алеї почесних поховань Рівнянського кладовища.

 

Нагадаємо, звістку про загибель Віктора Шарого повідомили 19 грудня. За життя Віктор Шарий був крайовим отаманом Буго-Гардівської паланки Українського козацтва, активістом організації ветеранів.

ВИПРАВЛЕНО

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте