Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги

12:33, 01 Лютого, 2023

 

Вчора, 31 січня, у Кропивницькому відбувся літературний вечір за участі письменника Юрія Андруховича. Під час творчої зустрічі у Кропивницькому розповів, що працює над новою книгою, яка може не побачити світ.

 

Кропивницький став другим містом у турі Юрія Андруховича у рамках тур, який проводить Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz. У місті органіщатором заходу стало КОО Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

Під час зустрічі письменник зачитав оповідання «Реміз» із «ще не написаної книги, яка, можливо, вже й не напишеться».

«Ми потрапили в таку ситуацію, де ми не знаємо, що далі, не знаємо, як довго, не знаємо, хто доживе… Тому настав момент ділитися чимось таким, що я написав уже зараз. Я б цього не зробив би ніколи раніше, допоки б не вийшла книжка, допоки б я не перечитав десятки разів кожен текст, не виправив би його,» – сказав письменник.

Юрій Андрухович поділився, що зараз працює над книгою, задум до якої виник ще в середині 2021 року, після публікації роману «Радіо Ніч».

Літератор привідкрив завісу першої частини і розповів, що події у творі будуть відбуватись у пізні 60-ті або ранні 70-ті – часи коли авторові було близько 11-12 років.

«Першу частину я завершив, коли була інша реальність. Влітку 2022 року я продовжив роботу над розділами і зрозумів, що там будуть вже зовсім інші акценти,» – розповів патріарх.

Письменник натякнув, що в ще ненаписаній частині книжки можуть з’явитись акценти, пов’язані з воєнними діями, окупацією та збройним спротивом, а місцем розвитку всіх подій може бути вигаданий світ.

За словами письменника, наразі він ще не вирішив, чи це буде збірка оповідань чи все-таки роман. Окрім цього, автор зазначив, що, можливо, зовсім не видаватиме книжку, якщо вважатиме її не вартою уваги.

«Може настати момент, коли я скажу: «Ні, я не видаватиму цю книжку, вона зайва, вона непотрібна, вона нічого нам сьогодні тут і тепер не каже, тому що тема в нас сьогодні є зовсім інша». І вся читацька спільнота, не кажучи про колег-письменників, про літературних критиків, може очікувати чогось зовсім іншого,» – сказав письменник.

«Я ніколи не мав певності, що я допишу книгу. Я завжди враховував можливість творчої поразки. Коли пишеш роман, обов‘язково настає криза, момент, коли ти не знаєш, що робити далі, і тобі починає активно не подобатись, що вже написано. Це той, напевно, момент, коли багато хто з письменників минулого знищував свої твори. Сьогодні такої можливості немає, тому що скільки б не знищував – десь якісь файли залишаються. Тому цей складний момент треба перечекати. Напевно, це підказка, що треба зупинитися і вичекати, коли то все до тебе повернеться,» – додав письменник.

Щодо поезії, то у її написанні літератор поки що поставив паузу: «Я з поезією намагаюся бути на відстані. Я занадто трепетно ставлюся до неї і, можливо, це заважає мені знову почати її писати. Поезія принципово відмінна від прози: будь-який прозовий текст можна вигадати, запланувати, збирати, як проєкт, відходити, повертатися. Поезія повинна прийти сама. Тому я завжди чекаю цих сигналів».

Вже 1 лютого автор проведе зустріч для своїх шанувальників у Черкасах.

Олександра Совотєєва

Фото Олександра Козловського

 

Останні новини по темі
Кропивницький “Електротранс” планує закупити запчастин до тролейбусів на понад 12 мільйонів
13465 1200x800 2
sud likar
12 років в очікуванні вироку: хірурга з Кропивницького судили за смерть дитини
Читайте також

Кропивницькі велосипедисти вибороли призові місця на чемпіонаті України з маунтенбайку.

12:21, 17 Липня, 2024

На Кіровоградщині виявили двох чоловіків, яких підозрюють у незаконному вилові риби в акваторії річки Дніпро....

11:54, 17 Липня, 2024

У середу, 17 липня, контррозвідника Романа Червінського, якого обвинувачують у перевищенні повноважень під час спецоперації з вербування російського пілота, випустили під застав...

11:20, 17 Липня, 2024