Смс від StratComZSU про російські інфоатаки – шахрайство чи ні

16:16, 10 Березня, 2023

Сьогодні, 10 березня, багатьом українцям прийшли на телефони смс-повідомлення про інформаційні атаки росіян із активним гіперпосиланням. «Гречка» розібралася, куди веде посилання та чи не є ця смс-розсилка шахрайською.

 Кропивничанка Ірина розповіла «Гречці», що у другій половині дня 10 березня отримала смс-повідомлення від номера, який підписаний як StratComZSU. У тексті повідомлення написано «подивіться це відео, у ньому прості правила інфогігієни, які дозволять протистояти ворогу» і активне гіперпосилання.

«За текстом посилання схоже на справжнє посилання на відеохостинг YouTube, проте я побоююся його відкривати: раптом там фішинговий сайт чи інше інтернет-шахрайство, або просто вірус для взламу», – пояснила кропивничанка.

Skrin StratCom

Скріншот

«Гречка» перевірила, кому належить цей номер і куди веде посилання. Як виявилося, номер StratComZSU належить управлінню стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України. Про цю смс-розсилку вони повідомили на своїй офіційній фейсбук-сторінці.

«Сьогодні більшість українців отримала першу смс з базовими правилами інформаційної гігієни. Їх пояснила відома комунікаційниця, відеоблогерка, лекторка та письменниця, авторка та ведуча радіо й телепрограм з інфогігієни, засновниця волонтерської ініціативи “Як не стати овочем” пані Оксана Мороз», – йдеться у повідомленні.

Також СтратКом ЗСУ пояснив, що надалі українці отримуватимуть повідомлення про актуальні інформаційні загрози від номерів, які підписані StratComZSU та AFUStratCom: ці номери є безпечними.

Ініціатива «Як не стати овочем» підтвердила, що посилання веде на їхнє відео, опубліковане на платформі YouTube. «Коли ви отримаєте цю смс – не лякайтеся! Клікати на лінк можна, там відео «Як не стати овочем» з правилами інфогігієни».
Зокрема, в смс-повідомленні посилання веде до цього відео від Тетяни Мороз:

 Раніше «Гречка» писала про те, як вберегти свій акаунт у соцмережах від блокування та взламу, а також як перевірити, чи безпечним є сайт.

 

 

Останні новини по темі
Чотири громади Кіровоградщини повідомили про загибель військових (ФОТО)
geroii copy copy copy copy copy
sud
За талони заплатили – палива не отримали: Онуфріївська громада судиться із запорізькою фірмою
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024