«Пункти незламності» в освітніх закладах: чи платять вчителям за чергування у Кропивницькому

10:21, 11 Березня, 2023

У листопаді у Кропивницькому почали облаштовувати «пункти незламності», більшість з яких розмістити у будівлях шкіл. До чергування в них залучали зокрема і працівників цих шкіл, проте з бюджету на це кошти не виділяли.

 Фінансування чергувань педагогів у Кропивницькому

Юристка громадської організації «Батьківська рада Кропивницького» Євгенія Захарченко надіслала запит до міської ради щодо того, скільки коштів виділяють на утримання одного пункту незламності у будівлях закладів освіти та на оплату чергування у них працівникам шкіл. Відповідь на запит вона опублікувала у фейсбуці 11 березня 2023 року.

«На утримання пунктів незламності, які розташовані у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти міста Кропивницького місцевим бюджетом кошти не виділяються», – відповіли у міськраді.

Як підкреслила Євгенія Захарченко, таким чином вчителі, вихователі, технічний персонал шкіл і садочків чергують у таких пунктах у Кропивницькому безоплатно.

Чи мають платити педагогам за роботу у «пунктах незламності»

Станом на грудень 2022 року в будівлі кожної четвертої школи на Кіровоградщині відкрили «пункт незламності». У Кропивницькому такі пункти у школах забезпечили генераторами, питною водою і засобами для обігріву, живлення для мобільних пристроїв, місця для відпочинку, деякі – точками доступу до інтернету. До чергування у них залучали зокрема і працівників шкіл.

Як зазначали на офіційному сайті Освітнього омбудсмена України, до посадовця зверталися  працівники освітніх закладів, яких залучають до роботи «пунктів незламності».

«Для організації роботи пункту незламності у будь-якому приміщенні, що належить до комунальної або державної форми власності, потрібно видання відповідного наказу чи розпорядження військовою адміністрацією. Без наказу залучення працівників до чергування в пункті не є законним», – йдеться у відповіді посадовця.

Згідно з Порядком залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, в якому вказується, що «місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування приймають рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт».

«З кожною із зазначених осіб укладається строковий трудовий договір. За працівниками, залученими до виконання суспільно корисних робіт, зберігається попереднє місце роботи. Фінансування суспільно корисних робіт здійснюється за кошти замовника або коштів місцевих держадміністрацій або благодійних внесків чи пожертвувань, або інших джерел, не заборонених законодавством», – йдеться у документі.

Водночас у законі «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.

У коментарі «Українській правді» пресслужба Освітнього омбудсмена у грудні 2022 року підкреслила, що залучення педагогів до чергування у «пунктах незламності» може бути виключно добровільним.

«Частина педагогічних працівників взагалі у “простої”. І якщо є можливість долучитися і щоб їм оплатили цю роботу, то нехай долучаються і заробляють гроші. Якщо вчителі згодні. Але тут ще й є питання, що вчителів примусом змушують чергувати, наприклад, вночі. Тут уже недобровільне залучення», – пояснили у коментарі.

Редакція “Гречки” у матеріалі використала фото навчального закладау “Вікторія-П”. Приносимо вибачення за цю ситуацію. 

Останні новини по темі
У Кропивницькому під час пожежі у будинку виявили тіло чоловіка
pojeja 10.03
75AED07C DCA1 4A41 9EA3 B242252B8FA4
У Кропивницькому відбувся чемпіонат України з гімнастики спортивної: господарки – серед кращих (ФОТО)
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024