Суспільство

Що цьогоріч сіють аграрії на Кіровоградщині

 Автор: Ірина Зайцева. 1088

Цьогоріч через економічні та зовнішні фактори спричинили зменшення посівів озимих культур на полях Кіровоградської області, водночас виросли посіви кукурудзи і соняшника, а також попит на посівний матеріал овочів і баштанних.

 

posivna

Як пояснила голова обласного департаменту аграрної політики Валерія Фурманова, сьогодні, 21 березня, під час прес-конференції, у 2023 році посівний сезон в області вдалося розпочати раніше завдяки погоднім умовам. Так, минулого року посівна на Кіровоградщині розпочалася 25 березня, а цьогоріч - 8 березня.

"Зараз вже засіяно близько тисячі гектар ярими пшеницею і ячменем. Зменшено кількість посівів озимих, водночас виросли об'єми соняшника, кукурудзи, ріпака. Просто наразі вони є логістично рентабельнішими", - зазначила голова департаменту.

Валерія Фурманова запевнила, що в області не буде проблем через експорт зерна, адже потреби області задовольняє 10% від того, що загалом вирощують в області.

Водночас об'єм овочів зменшився. На це вплинули декілька факторів: тимчасова окупація територій Херсонщини, Миколаївщини, а також землетрус у Туреччині, яка є одним з основних імпортерів овочів в Україну.

"Кіровоградщина спеціалізується більше на зернових, овочеві і баштанні культури нам не властиві і це здебільшого вирощують у нас окремі господарства. Проте цьогоріч зріс попит на овочевий посівний матеріал", - додала посадовиця.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте