Подкаст про композитора Кароля Шимановського від кропивничан вийшов на YouTube (ВІДЕО)

16:07, 04 Квітня, 2023

 

На платформі YouTube вийшов авторський подкаст кропивничан про одного з найвидатніших композиторів ХХ століття Кароля Шимановського.

 

Як зазначив в коментарі “Гречці” автор ідеї та подкасту Кирило Поліщук, цей авторський подкаст робили спільно із музикознавцем, директором Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександром Полячком. Він оповідає про композитора, а Кирило та Вікторія Поліщук читають цитати друзів, родичів та дослідників Шимановського.

“Я обрав саме композитора Шимановського, оскільки він народився і більшу частину свого життя прожив в центральній Україні, зокрема у Кропивницькому, де написав кілька своїх музичних та літературних творів. Наш подкаст зосереджено саме на цьому періоді життя і творчості Шимановського в Україні. Два з 9 епізодів присвячені саме нашому місту і перебуванню та проживанню композитора тут”, – зазначив Кирило Поліщук.

У першому епізоді подкасту йде мова про одного з найвидатніших композиторів ХХ століття Кароля Шимановського, про село Тимошівку Черкаської області, у якому народився композитор, його родину та маєток. Прелюдію виконує польський піаніст Марек Шлезер (його запис надали з Музичного товариства імені Кароля Шимановського з міста Закопане, Польща).

“Подкаст про Шимановського – перший мистецький подкаст, який я роблю, надалі планую ще кілька, які пов’язані із літературою та читанням”, – уточнив Кирило.

Загалом у Кирила Поліщука це вже четвертий подкаст. До цього на “Гречці” виходили “Медбалачки” та “Перейменовано у Кропивницькому”. Також був подкаст “Амбасадори безпеки”, – спільна робота із Агенцією сталого розвитку “Хмарочос”.

 

 

Останні новини по темі
“Дніпро-Кіровоград” заборгувало перед Світовим банком 89 мільйонів: очільник прозвітував за рік роботи
kran groschi
336785840 773840523938832 4446338251836391532 n
Не Патроном єдиним: як працюють собаки-рятувальники у Кропивницькому (ФОТО)
Читайте також

В українських містах, і у Кропивницькому зокрема, популярності в підлітковому середовищі набирають анонімні Telegram-канали, в яких жорстоко та цинічно цькують дітей. Хто стоїть...

08:27, 13 Червня, 2024

У Кропивницькому в ніч на 13 червня в одному з приватних будинків вибухнув газ. Двох дітей доправили до лікарні....

08:10, 13 Червня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024