Кіровоградщині на облаштування укриттів у школах виділили 32 мільйони

15:01, 04 Травня, 2023

Для Кіровоградщини на облаштування захисних споруд у школах виділили майже 32 мільйони гривень.

Як повідомили у пресслужбі Кіровоградської облради, для Кіровоградщини на будівництво та реконструкцію захисних споруд у закладах загальної середньої освіти направили 31 мільйон 90 тисяч гривень з держбюджету.

Це затвердили згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 419.

«Субвенція спрямовується виключно на реалізацію проєктів, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом захисних споруд цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти», – йдеться у документі.

Кабінет Міністрів затвердив також умови залучення субвенції на реалізацію проєктів:

  • загальна чисельність учнів опорних закладів освіти (без урахування їх чисельності у філіях) становить не менше 200 людей, а інших закладів загальної середньої освіти — не менше 350 людей;
  • реалізація проєкту здійснюється на засадах співфінансування з місцевих бюджетів;
  • заклад освіти, в якому планується будівництво, реконструкція, реставрація або капітальний ремонт захисних споруд цивільного захисту, не має захисних споруд цивільного захисту чи найпростіших укриттів або має такі споруди, які потребують капітального ремонту;
  • завершення реалізації проєкту до кінця 2023 року.

Як пояснила в коментарі журналістці “Гречки” директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко, наразі інформації про те, які саме громади Кіровоградщини потребують будівництва, реконструкції, облаштування укриттів в школах ще немає.

Спочатку відділи освіти територіальних громад збирають звіти стосовно модернізації, ремонту, реконструкції, будівництва укриттів від керівництва шкіл, потім звітують перед обласним департаментом освіти. Укриття, згідно з нормами ДБН (державних будівельних норм) мають в обов’язковому порядку бути в кожній школі.

“Інше питання в тому, скільки дітей навчається в школі, чи будуть учнів підвозити до шкіл. Як правило, укриття відсутні там, де є філії. До прикладу, у Павлиші у філії навчається 7 учнів, школярів переведуть в опорний заклад. Взагалі ці питання безпосередньо вирішують в територіальних громадах”, – підкреслила Ельза Лещенко.

За її словами, на сьогодні важливо створювати безпекові умови для учнів, вчителів, батьків. Облаштування укриттів – обов’язкове завдання перед першим вересня.

Також очільниця зазначила, що шкільні автобуси надаватимуться першочергово тим територіальним громадам, в школах яких  будуть облаштовані укриття згідно з державними будівельними нормами.

Як “Гречка” раніше повідомляла, для Кіровоградщини на придбання шкільних автобусів виділити 29 мільйонів гривень з держбюджету. Це затвердив Кабінет Міністрів України.

Останні новини по темі
Стягнення аліментів із безробітних: які особливості нарахувань та відповідальність за несплату
alimenty
соцмережі промивання пропаганда
Підтримували російську агресію: ще двох жителів Кіровоградщини викрили у ворожій пропаганді
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024