Викладачі повернуться до роботи: у Донецького медвишу змінили керівника

09:04, 11 Травня, 2023

У релокованому до Кропивницького Донецькому національному медичному університеті увільнили з посади виконуючого обов’язки ректора Анатолія Анчева. На цю посаду призначили Майю Єрмолаєву, яка раніше вже очолювала виш.

 

Накази про звільнення Анатолія Анчева та призначення Майї Єрмлоаєвої Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав 8 травня, про що на своїй Facebook-сторінці повідомила новопризначена очільниця університету.

У коментарі “Гречці” Майя Єрмолаєва повідомила, що приступила до виконання обов’язків від 9 травня.

272301216 4863849337027529 6510265181551586210 n

Фото із Facebook-сторінки Майї Єрмолаєвої

Її попередник продовжуватиме працювати в університеті.

“Анатолій Степанович є доцентом кафедри загальної та дитячої хірургії і на нього покладалися обов’язки ректора, тобто він виконував обов’язки ректора. Відповідно від цих обов’язків його увільнили, проте як доцент кафедри він продовжує працювати в нашому університеті на своїй посаді. Проте він просто вже не виконує обов’язки ректора. Так само тепер і я – я завідувачка кафедрою внутрішньої медицини, але тепер на мене покладено виконання обов’язків ректора”, – пояснила пані Майя.

Новопризначена керівниця вишу зауважила, що про конкретний план дій на цій посаді, поки що зарано говорити. Його вона сформує, коли детальніше ввійде у курс справ університету та вивчить найнагальніші питання. Проте зауважила, що вже практично вирішила питання із поверненням до роботи викладачів, які перебувають за кордоном і тому з ними від березня тимчасово призупиняли трудовий договір.

“В мене вже була зустріч зі студентами і вони ставили питання про повернення до роботи цих викладачів, бо це для них дуже важливо. Там є увільнені викладачі, які дуже професійні завідувачі кафедри, доценти і професори яких вони хочуть бачити, хочуть від них отримувати знання. На сьогодні це питання опрацьовується з юридичною і економічною службою університету, максимум до вечора 11 травня ми повинні знайти рішення. Проте вже можу сказати, що з п’ятниці, 12 травня, ці викладачі повернуться до роботи. Ну а вже формат цього повернення документальний та паперовий ми зараз опрацьовуємо з юристами,” – розповіла Майя Єрмолаєва.

Зазначимо, “Гречка” раніше повідомляла, що у Донецькому національному медичному університеті, що нині базується у Кропивницькому, 17 квітня припинили дію трудових договорів зі 150 викладачами. Проте 25 квітня наказ припинили та поновили роботу, але не для всіх. Був ще один наказ від 12 квітня про призупинення дії трудового договору, в якому вказані викладачі, які знаходяться за кордоном. З ними припинялася дія трудового договору до того моменту, поки вони не з’являться на територію України. Цей наказ тоді так і не відмінили. Він стосувався 25 викладачів.

Що ж до інших проблемних питань у виші, то виконуюча обов’язків ректора зауважила, що на сьогоднішній день найголовніше це зберегти викладацький склад і контингент студентів, а далі вже вирішувати поточні питання для забезпечення більш-менш повноцінного освітнього процесу.

За її словами, так як університет працює з 2014 року в особливих умовах, а з минулого року вже у подвійно-особливих, то проблемних питань дуже багато – кадрові, проблеми з приміщеннями та інше.

“На даний момент навчання на 90%, окрім випускних курсів, в дистанційному форматі. Це звичайно все потребує осмислення мною. Потрібно хоча б кілька днів для того, щоб усю ситуацію вже бачити системно не з точки зору завідувачки кафедри, а вже з точки зору першого керівника. Я маю опрацювати ситуацію, оскільки ще не володію повним спектром розуміння, які є проблеми в університеті – якісь знаю, про якісь не знаю. Потрібен час, аби скласти якісь конкретні перспективні плани”, – прокоментувала пані Майя.

Нагадаємо,  взимку 2019 року ректора ДНМУ Петра Кондратенка відсторонили від посади у зв’язку з досудовим розслідуванням, пов’язаним з корупцією. 19 серпня 2020 громадськості представили в.о. ректора Донецького національного медичного університету Майю Єрмолаєву.

12 травня 2021 року Вчена рада Донецького національного медичного університету ухвалила рішення про закриття філії в Кропивницькому. 

На сайті вишу 22 червня 2021 опублікований наказ Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка про поновлення Петра Кондратенка на посаді на виконання рішення Орджонікідзевського районного суду Маріуполя.

Вже 23 червня поновлений ректор Донецького медичного університету Петро Кондратенко призупинив дію наказів про закриття філії вишу у Кропивницькому.

У листопаді 2021 року з ректором Донецького національного медуніверситету Петром Кондратенком достроково розірвали контракт. Підставою для звільнення став зокрема акт Державної служби якості освіти України від 22 жовтня 2021 року № 01-12/60-03-06/1.

Анатолія Анчева призначили виконуючим обов’язки ректора у жовтні 2022 року, проте вже 8 травня його увільнили від цієї посади.

Останні новини по темі
У Кропивницькому реконструюють місця почесних поховань: на це заклали 28 мільйонів
kladovyshche
geroy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Навіки в строю: чотири громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024

Суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, підозрюваного у хабарництві, відсторонили від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати В...

13:07, 24 Червня, 2024