У селі біля Кропивницького спиляли дві столітні акації: хто відповідатиме

16:28, 17 Травня, 2023

У селищі Паращине Поле Первозванівської громади, що на Кіровоградщині, 8 травня спеціалісти ПрАТ “Кіровоградобленерго” проводили планову обрізку дерев, результати якої обурили місцевих мешканців. Як зазначила “Гречці” мешканка селища Світлана Хлопотіна, обрізка була варварською, оскільки спиляли цінні породи дерев. “Гречка” з’ясовувала деталі цієї події.

Фото з Facebook-сторінки Світлани Хлопотіної

Світлана Хлопотіна зауважила, що на момент обрізки дерев її вдома не було. Про спиляні дерева вона дізналася зі слів сусідки.

“В хаті свого діда я живу з квітня по жовтень щороку з донькою та онукою. На момент обрізки дерев вдома мене не було, ми прибули наступного дня. Наш хутір на 19 хат постраждав весь: познущалися не лише над моєю садибою, а й над сусідськими. Я намагалася зв’язатися з виконавцями цих робіт, поїхала до сервісного центру “Кіровоградобленерго”, написала скаргу. Також 9 травня написала заяву до поліції, оскільки дільничний офіцер зі Степового в телефонній розмові, дізнавшись про обрізку дерев працівниками “Кіровоградобленерго”, відмовився що-небудь коментувати”, – зазначила жінка.

З її слів, поліцейські все зафіксували і склали заяву. Також Світлана Хлопотіна подала заяву до екоінспекції. Вона стверджує, що працівники потрапили на приватну територію. Коли її чоловік хотів будувати огорожу, привіз 5-метрові палі, але через проблеми зі здоров’ям будівництво призупинили. І в тому місці, де лежать палі, видно залишки забору.

“Акації були висаджені ще моїм дідом, коли він отримав земельну ділянку у 1925 році. Він “по межі” висадив ці акації. У 2025 році цим деревам було б 100 років, в діаметрі вони були майже 50 сантиметрів, висотою 20 метрів, але не торкались до електромереж”, – уточнила Світлана Хлопотіна.

Жінка стверджує, що кожні 2-3 роки обрізали дерева, але стосовно її акацій ніхто ніколи не робив зауваження і не чіпав.

“Якби вони заважали, фахівці зробили б зауваження. У сусідів, до прикладу, також обрізали горіх, який і не торкався ліній електропередач. Одна справа, якщо це обрізка, інша – обрізка під нуль, під пеньок. Старші люди, по сусідству плакали, бо не можуть прибрати повалені дерева та гілля”, – сказала жінка.

З її слів, спиляні дерева так і лишилися на подвір’ї будинку, де їх спилювали. Жінка чекає відповіді від “Кіровоградобленерго” та готує паралельно лист до Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області.

В коментарі “Гречці” прессекретарка “Кіровоградобленерго” Олена Данильченко зазначила, що у п’ятницю, 19 травня, на місце інциденту виїде головний інженер та керівництво ПрАТ «Кіровоградобленерго» щодо з’ясування обставин. В організації стверджують, що при обрізці дерев на ділянку приватного домоволодіння в селищі Паращине Поле фахівці не заходили, а тільки чистили вулицю від дерев під лініями високовольтних передач згідно з правилами поводження в охоронній зоні високовольтних проводів.

“Керівництво розглянуло скаргу від жительки селища, і було прийнято рішення керівництву РЕМу виїхати у відрядження, щоби з’ясувати всі обставини. Фотографії, надані зі скаргою від місцевої жительки, не показують точного місцезнаходження, видно лише купу гілля. Якщо дерева дійсно росли під лініями електропередач, то згідно ГОСТів, їх треба було обрізати”, – зазначила Олена Данильченко.

За її словами, споживачів електроенергії постійно на сайті та в соцмережах підприємства попереджають про те, як правильно поводитись в охоронній зоні (місці, де розташовані лінії високовольтних передач).

“Є мешканці, які виходять за межі охоронної зони, не дотримуючись затверджених правил. Ми проводимо обрізку дерев згідно з запланованими графіками. Наразі фахівці посилено працюють в плані чистки ліній електропередач, оскільки минулого року у зв’язку з воєнними діями і обмеженою кількістю спецтранспорту виконати повний обсяг роботи не могли”, – зазначила прессекретарка Олена Данильченко.

Як уточнив в коментарі “Гречці” начальник екоінспекції в Кіровоградській області Придніпровського округу Сергій Сологуб, поки що скарг до інспекції не надходило.

“Фахівці, які проводять обрізку, мають погоджувати акти робіт з місцевими органами самоврядування. Вони роблять обстеження, визначають ступінь і масштаби знесення і ушкодження дерев (через хворобу чи аварійне лихо), а потім роблять акт щодо виконання робіт. Я, як орган нагляду і контролю наглядаю за тим, щоб роботи виконувались в рамках правового поля: не зрізали більше норми, ухваленою комісійною радою”, – сказав Сергій Сологуб.

За його словами, громада, згідно з постановою 1045 Кабінету Міністрів України, мали протягом трьох діб повідомити екоінспекцію що проводитимуть дії.

“Мене ніхто не повідомляв про обрізку. Якщо було зареєстровано провадження, то прийде сповіщення по лінії Нацполіції, я або фахівці виїдемо і засвідчимо, що там робили і обстежували, і чи було це в рамках чинного законодавства, чи, можливо, фахівці перевищили свої повноваження, на що я маю відреагувати. Коли задекларовано на обрізку одне дерево, а по факту спиляно 10, то їм буде нараховано збитки за 9 дерев”, – уточнив посадовець.

Останні новини по темі
Навіки в строю: три громади Кіровоградщини повідомили про загибель бійців на фронті (ФОТО)
geroy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
IMG 8378
У Кропивницькому під час виставки 340 людей стали донорами (ФОТО)
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024