Соколівській громаді вдалося відсудити незаконно привласнені землі вартістю понад 200 тисяч

17:47, 08 Червня, 2023

Прокуратура відсудила на користь Соколівської сільської ради у приватного підприємства три земельні ділянки, які воно викупило в іншого підприємства. Проте з’ясувалося, що від початку ділянки у приватні руки дісталися незаконно, на основі підроблених посадовцями Держгеокадастру документів.

Згідно інформації в Єдиному державному реєстрі судових рішень, позов до ТОВ “Оксамит-Постач” подала прокуратура на захист прав Соколівської сільської ради.

Мова йде про 3 ділянки по 1,7 гектарів кожна, які розташовуються на території Соколівської громади.

У 2020 році ці земельні ділянки із власності держави передали у комунальну власність громади. Проте згодом сільській раді стало відомо, що ці ділянки вже мають власника. Їх ще у 2019 році передали у приватну власність окремій людині, яка 26 березня 2021 року продала їх ТОВ “Ден Автотранс”, яке вже 7 квітня 2021 року продало ці ділянки підприємству “Оксамит-Постач”.

Однак з’ясувалося, що посадові особи Держгеокадастру у 2019 році внесли неправдиві дані про ці земелі, завдяки чому ці ділянки перейшли у приватну власність. Також відомо, що стосовно цих посадовців із березня 2019 року відкрите кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем. Також з’ясувалося, що людина, якій у 2019 році перейшли ці ділянки у приватну власність, не зверталася з офіційною заявою до Держгеокадастру області.

Дані про людину, яка незаконно стала першим власником цих земель, у судових ухвалах не вказуються, оскільки особисті дані фігурантів не можна оприлюднювати публічно.

Вартість ділянок, згідно експертизи, станом 2020 рік становила понад 77 тисяч гривень кожна. Тобто загальна вартість – понад 230 тисяч гривень.

По кожній ділянці прокуратура окремо подавала позови, відповідно розгляд також відбувався окремо. По всіх трьох ділянках суд ухвалив позов задовольнити. “Оксамит-Постач” зобов’язали повернути землі у комунальну власність Соколівської сільської ради.

 

Останні новини по темі
“Фортеця Півдня”: у Кропивницькому презентували виставку ексклюзивних світлин з деокупованих територій (ФОТО)
photo01
geroy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель військових на фронті
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024