“Вглиб Кароліни”: кропивницька письменниця презентувала другий з трилогії психологічний роман (ФОТО)

13:45, 09 Червня, 2023

Кропивницька письменниця Вікторія Шкабой презентувала “Вглиб Кароліни” – другу книгу з трилогії психологічних романів. Перший – “Солодко, токсично, туманно” – вийшов у січні цього року.

Презентація відбулася у Музеї мистецтв у Кропивницькому сьогодні, 9 червня, передає кореспондентка “Гречки”.

“Хочу подякувати насамперед нашій армії, завдяки яким ми можемо зібратися зараз тут, розмовляти та видавати книги українською і закликаю всіх підтримувати наших захисників і захисниць”, – зазначила на початку презентації письменниця.

Як пояснила Вікторія Шкабой, трилогію можна назвати своєрідним серіалом у прозі, де в різних сюжетах можна зустріти спільні локації, які нагадують місцевості Кропивницького, події, де перетинаються персонажі різних романів. Та водночас всі три романи є окремими творами.

“У романі “Вглиб Кароліни” я порушую багато соціальних питань, зокрема реінтеграції військових у цивільне суспільство, постравматичний синдром у людей після бойових дій, права людей ЛГБТК-спільноти, шкідливі гендерні стереотипи тощо”, – розповіла авторка.

Вікторія Шкабой зазначила, що роман “Вглиб Кароліни” був дописаний ще у 2020 році, до повномасштабної війни, тому у ньому йдеться про учасників АТО/ООС.

“Тоді мене вразив журналістський матеріал про проблему, коли учасники бойових дій соромляться звертатися за психологічною допомогою, що може виливатися у домашнє насильство. Це відобразилося на сюжеті другого роману”, – пояснила вона.

Важливе місце в сюжетах романів трилогії відіграє Місто, в описі якого можна впізнати локації Кропивницького.

photo 5195401967382415623 y

“Та це ідеалізоване місто, де не знищують дерева, не викошують до голої землі траву. Воно зелене і квітуче, бо я мрію, що таким стане наш Кропивницький”, – підкреслила Вікторія Шкабой.

Авторка анонсувала, що третій роман під назвою “Чому Меліса?” має вийти друком вже восени цього року.

Придбати роман “Вглиб Кароліни” можна на сайті видавництва “Кондор” та в мережі Книгарень “Є” .

Як повідомляла “Гречка”, перший роман трилогії під назвою “Солодко, токсично, туманно” Вікторія Шкабой презентувала у Кропивницькому у січні 2023 році.

Останні новини по темі
На дрон для ЗСУ: у Знам’янці виступить військовий оркестр
42
Photo 9
У Кропивницькому відкрили безоплатний гурток з робототехніки: як долучитися
Читайте також

Приміщення колишнього кінотеатру “Мир” у Кропивницькому, яке належало Ігореві Шарову, отримало нового власника. “Гречка” розповідає, хто він і що буде у приміщенні....

11:25, 17 Квітня, 2024

У Кропивницькому на вулиці Великій Перспективній поблизу лікарні “Ацинус”, всохли сакури, які пересадили у 2022 році. ...

09:45, 17 Квітня, 2024

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024