11 шкіл Кіровоградщини доєдналися до Всеукраїнської екоакції (ФОТО)

15:40, 12 Червня, 2023

На Кіровоградщині 11 навчальних закладів доєднались до Всеукраїнського проєкту “Мішечок”, який тривав з 3 квітня по 12 травня 2023 року. Метою акції є збереження довкілля від пластикових пакетів. 


Як повідомили у пресцентрі екоруху країни Let`s do it Ukraine, Всеукраїнська програма об’єднала 22 911 учасників у 24 регіонах України. Разом вихованці пошили 59 072 мішечки, зберігши планету від 17 721 600 пластикових пакетів, що є найбільшим результатом за всю історію проєкту.

З 11 навчальних закладів Кіровоградщини 480 школярів пошили 2604 мішечки, таким чином врятувавши довкілля від 781 200 пластикових пакетів.

Заклади Кіровоградщини, які долучилися до проєкту “Мішечок”:

 • Благовіщенський ліцей “Лідер”;
 • Новоукраїнський ліцей “Лідер”;
 • Оникіївський ліцей Мар’янівської сільради;
 • Новомиргородський міський центр дитячої та юнацької творчості;
 • Благодатненський ліцей;
 • Новомиколаївська філія Глодоського ліцею;
 • Успенський ліцей;
 • Лісівська філія КЗ Михайлівського ліцею;
 • Ліцей №1 імені Героя України Євгена Березняка;
 • Первозванівський ліцей;
 • індивідуальний учасник – Нагаєва Злата з Первозванівського ліцею.

Всеукраїнський проєкт “Мішечок” проходить щорічно в різних регіонах України задля формування у населення екологічної свідомості, дбайливого ставлення до довкілля, популяризації заміни пластикових пакетів на багаторазові торбинки, заохочення у молоді виготовлення мішечків.  

“Щороку Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підтримує проєкт “Мішечок”, який став важливим елементом екоосвіти та виховання екологічної відповідальності серед молоді. Приєднуючись до ініціативи, діти впроваджують в життя своїх родин корисну екологічну звичку, яка знижує використання пластику. Ми прагнемо й надалі сприяти проведенню таких проєктів, адже попри війну ми маємо пам’ятати про важливість екологічного виховання школярів”, – зазначила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.

79 copy copy

Усього за період існування проєкту було пошито 146 325 екоторбинки та збережено довкілля України від використання 43 897 500 пластикових пакетів.

“Ми заохочуємо шити екомішечки для користування в повсякденному житті та побуті. Прагнемо, щоб їх використання стало щоденною корисною звичкою – альтернативним пакуванням  при покупці товарів. Приєднатися до проєкту може кожен”, – зазначила Юлія Мархель, голова організаційного комітету Всеукраїнського проєкту “Мішечок” та лідерка екологічних рухів School Recycling World та Let`s do it Ukraine.

Організатор проєкту – громадська організація “Міжнародний молодіжний рух “School Recycling World” спільно з Всеукраїнським молодіжним рухом “Let’s do it Ukraine”. 

Проєкт відбувається за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти й науки України, Українського державного центру позашкільної освіти.

78 copy copy copy copy copy copy

Олександра Литвинова

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому стартував проєкт безоплатної психологічної підтримки: як скористатися
psyhol help
potyag
Через Кіровоградщину курсуватимуть два поїзди з купе для жінок: як придбати квитки
Читайте також

В анонімних Telegram-каналах Кропивницького сьогодні, 25 червня, поширили інформацію, що на ставку в Катеринівці нібито втопилася людина. В ДСНС у Кіровоградській області спрост...

17:17, 25 Червня, 2024

Суботцівська, Маловисківська й Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків на фронті....

17:04, 25 Червня, 2024

У “Кіровоградобленерго” розʼяснили, що черги відключень світла можуть змінюватися та пояснили чому так відбувається....

15:44, 25 Червня, 2024