У Кропивницькому працюють телеграм-канали про місця видачі повісток: чи законно це?

12:45, 10 Липня, 2023

 

Організаторів телеграм-каналів, які повідомляють про вручення повісток, можуть судити. У Кропивницькому також працюють аналогічні канали і мають тисячі підписників.

 

Днями у Черкасах 5 років ув’язнення з випробувальним терміном на 2 роки отримав адміністратор телеграм каналу, який систематично повідомляв про місця вручення повісток. 

Судили чоловіка за ч.1 ст.114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період).

Незважаючи на те, що вказана інформація поширювалась іншими учасниками групи, які не перебували у злочинній змові з організатором, суд вирішив, що вся діяльність групи охоплювалась його злочинним умислом. Тобто, він чітко знав та усвідомлював, що у створеній та адміністрованій ним групі систематично розміщується інформація, яка чинить перешкоди законній діяльності ЗСУ.

Черкаси не стали першими. У навесні 2023 за підозрою в аналогічному злочині СБУ затримала і заблокувала телеграм-канали на Волині, у Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій, Київській, Львівській, Одеській областях. 

У Кропивницькому аналогічні телеграм-канали наразі також є і активно працюють. За день там може бути понад 10 повідомлень про те, де бачили працівників центру комплектування, які вручали повістки. Наприклад, в одному з таких каналів має понад 10 тисяч підписників.

За оцінками міністра оборони України Олексія Резнікова, станом на початок 2023 року у ЗСУ служать приблизно 700 тисяч військових. Нових людей мобілізують для доукомплектування діючих підрозділів. Нагадаємо, раніше “Гречка” розказувала, де можуть вручати повістки, як це відбувається та як діяти призовнику. Також є низка причин для відстрочки мобілізації.

 

Останні новини по темі
На дрон для армії: у Кропивницькому запрошують на благодійну вікторину про корифея
viktoruna1
brugada vakcunaciya
На Кіровоградщині діє виїзна бригада для вакцинації населення: як отримати послугу
Читайте також

Внаслідок ворожого мінометного обстрілу на Донеччині загинув солдат з Вільшанської громади Олександр Телешко....

18:48, 22 Червня, 2024

Кропивницький апеляційний суд виніс новий вирок водієві, який на пішохідному переході збив двох пішоходів. Внаслідок один з постраждалих загинув. Суд першої інстанції присудив в...

15:25, 22 Червня, 2024

У суботу, 22 червня, у квартирі по вулиці Великій Перспективній сталася пожежа — інформації про загиблих не надходило....

13:54, 22 Червня, 2024