У Кропивницькому для підлітків відкрили психологічний клуб: для кого і навіщо

17:11, 17 Липня, 2023

У Кропивницькому для дітей та підлітків відкрили психологічний клуб. Його основна ціль – допомогти дітям-переселенцям інтегруватися у громаду та знайти друзів, проте двері клубу відкриті для всіх охочих – незалежно, чи місцеві мешканці, чи вимушені переселенці. Проєкт вдалося створити завдяки фінансовій підтримці від Європейського союзу. Як виникла ідея такого клубу, як вдалося залучити донорів та як розвиватимуть проєкт  – дізнавалася “Гречка”.

 

Дати дітям живе спілкування

Ініціаторка проєкту “Наша підтримка” Євгенія Захарченко розповіла “Гречці”, що ідея створити якийсь простір для дітей-переселенців виникла ще від початку повномасштабного вторгнення. Жінка говорить, що коли видавали гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям, то помітила, що діти приходили в основному з батьками разом, при цьому було видно, що їм не вистачає спілкування з однолітками.

“Мені хотілося для них придумати якісь активності, аби діти мали час і змогу поспілкуватися. Проблема в тому, що у новому місті їм не вистачає “живого” реального спілкування з однолітками. Тому потрібно було, взявши до уваги фактори, які заважають цим дітям інтегруватися у нове оточення”, – пояснює пані Євгенія.

Євгенія Захарченко, як голова громадської організації “Наша рада”, постійно моніторила всі можливі сайти, де публікують інформацію про можливості, програми та проєкти. Так вона натрапила на можливість залучити підтримку проєкту «Фенікс», який виконує Фонд Східна Європа коштом Європейського Союзу.

З усієї країни надійшло понад 300 заявок, а отримали підтримку 17 організацій, серед яких і “Наша рада”.

Пані Євгенія згадує, що потрібно було заповнити затверджені грантодавцем форми. Окрім самої заявки, потрібно було прописати, які в рамках проєкту дітям планують проводити активності, свої ідеї. Також подавали логічну модель, тобто скільки заходів, з якою періодичності вони будуть проводитись, на скільки людей вони розраховані,  скільки людей можна буде залучити і які показники можна досягнути в результаті. Крім того, потрібно було прикріпити резюме всіх, хто буде реалізовувати.

“Однозначно, при розгляді нашої заявки спрацювало на позитив те, що в нас досвідчені і відомі на місцевому рівні психологи, які мають величезний досвід. І зокрема досвід по роботі із переселенцями, військовополоненими, вони з жертвами військової агресії проводили табори”, – зауважує очільниця громадської організації.

Спілкування в іграх, як психологічна допомога

Наразі діє два клуби “Коло друзів” для дітей віком 9-12 років та “Клуб спілкування”, розрахований на вік 13-16 років.

“В принципі вони схожі, але розрізняються методиками. Для підлітків там дещо інші активності, а для дітей вони більш наближені для саме віку 9-12, в основному вони проводяться в ігровій формі”, – пояснює Євгенія Захарченко.

Ці клуби збираються двічі на тиждень – по п’ятницях і суботах. Активності з  ними проводять психологині Наталія Потапенко, Юлія Нікітіна та Інга Кузнецова – це в основному ігри вони, але досить різнопланові.

З її слів, ігри з кількома напрямками:

  • направлені на логічне мислення;
  • на командну роботу;
  • вияв своїх якостей та рис характеру (лідерських і т.і.);
  • прояв своїх емоцій та вміння розпізнавати ці емоції.

“Ми запрошуємо як місцевих, так і внутрішньо переміщених осіб. Звісно, що фокус на переселенцях, тому що їм це потрібніше, мабуть, але в будь-якому випадку ми запрошуємо і місцевих дітей, щоб переселенці мали змогу налагодити “горизонтальні” у нашому місті, щоб їм було тут комфортніше перебувати”, – зазначає очільниця “Нашої ради”.

Запрошують по 6-8 дітей на кожну зустріч. Проєкт стартував 16 червня і триватиме пів року.

Крім того, кожного місяця будуть проходити тренінги для дорослих, направлені на те, щоб навчити справлятися зі стресом. За словами пані Євгенії – це будуть і дихальні практики, і коротка теорія, а потім практичні заняття, направлені на те, щоб зрозуміти які емоції переживати доводиться, зафіксувати негативні думки, які викликають стреси та інші психологічні методики.

Також можливі індивідуальні психологічні консультації. Проте очільниця “Нашої підтримки” зауважує, що помітила, що групові заняття та активності користуються більшою популярністю. Вона припускає, що таким чином люди себе відчувають у більшій безпеці, поруч з такими ж, хто змушений був змінити місце проживання та змінити життя.

Пані Євгенія зазначила, що якщо буде запит на групові активності, то можливим буде перерозподілити фінансування на це в рамках існуючого бюджету.

Усіх, хто хоче отримати індивідуальну психологічну консультацію, доєднатись до дитячої психологічної групи “Коло друзів” (9-12 років), підліткового клубу спілкування (13-16 років), за більш детальною інформацією та, щоб записатися – може телефонувати за номером: 050-130-50-30

Проєкти реалізуються у приміщенні за адресою: Кропивницький, вулиця Шевченка, 46 (у двох хвилинах ходи від Центру надання адмінпослуг “Прозорий офіс”)

Анонси заходів, які відбуваються у рамках проєкту “Наша підтримка”, оприлюднюють на Facebook-сторінці ГО “Наша рада” за цим посиланням.

349858501 2035079936838189 133341772245045281 n

 

Останні новини по темі
Навіки в строю: три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників на фронті
geroy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Depositphotos 87267930 S copy
Отримала судимість за інтимне відео: як в Україні можна поплатитись за нюдси
Читайте також

В анонімних Telegram-каналах Кропивницького сьогодні, 25 червня, поширили інформацію, що на ставку в Катеринівці нібито втопилася людина. В ДСНС у Кіровоградській області спрост...

17:17, 25 Червня, 2024

Суботцівська, Маловисківська й Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків на фронті....

17:04, 25 Червня, 2024

У “Кіровоградобленерго” розʼяснили, що черги відключень світла можуть змінюватися та пояснили чому так відбувається....

15:44, 25 Червня, 2024