У “Дніпро-Кіровоград” збитків на 187 мільйонів: підприємство просить співфінансування від громад

13:50, 26 Липня, 2023

На Кіровоградщині водопостачальне підприємство “Дніпро-Кіровоград” просить допомоги  з місцевих бюджетів у громад області по співфінансуванню підприємства. Наразі підприємство вже має 187 мільйонів збитків через те, що тариф на воду не піднімається, а видатки на утримання зростають.

Про це повідомила сьогодні, 26 липня, під час брифінгу директорка департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської ОВА Ольга Довжук, передає  журналістка “Гречки”.

Наразі ОКВП “Дніпро-Кіровоград” забезпечує 470 тисяч споживачів області (населенню, бюджетній сфері, промисловості): Кропивницький, Світловодськ, Олександрія, Знам’янка.

Підприємство працює у стабільному режимі, у цьому йому від  початку повномасштабної війни допомагали  міжнародні благодійні організації, які, для прикладу, надавали сіль, гіперхлорид хлору, коагулянти для очищення води, генератори, техніку, труби і засувки.

“Наразі, готуючись до опалювального сезону, ми розуміємо, що приблизно на 30% більше запасу паливно-мастильних матеріалів потрібно на цей період в порівнянні з попереднім. Оскільки зросла вартість складових тарифу (бензин подорожчав на 100%, дизпаливо на 124%, коагулянт на 114%, гіперхлорид натрію на 344%, сіль для очищення на 243%), підприємство потребує відшкодування різниці в тарифах, яка утворюється. Адже між тим тарифом, який затверджений Кабміном до лютого 2022 року та витратами, які утворюються зараз, різниця склала понад 187 мільйонів гривень”, – підкреслила Ольга Довжук. 

Згідно із законом, відшкодування має здійснювати орган, який затвердив тариф, тобто  Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. 

Посадовиця зазначила, що Кіровоградська ОВА та облрада неодноразово зверталась до Кабміну і центральних органів держ влади щодо необхідності цього відшкодування для нормальної роботи підприємства. Проте в Мінфін України відповіли, що на 2023 рік в держбюджеті не передбачено видатків на відшкодування різниці в тарифах, оскільки основне завдання держбюджету поточного року – фінансування армії.

Наразі заборгованість по відшкодуванню підприємству, яку затвердила обласна комісія з питань підтвердження заборгованості, скаладє  97 мільйонів гривень. 

У липні  з обласного бюджету виділили 58 мільйонів гривень, що за словами Ольги Довжук,  дало змогу погасити тіло і відсотки по кредиту перед Світовим банком. 

Також долучились до фінансової підтримки Кропивницька, Знам’янська, Смолінська територіальні громади, які виділили з міського бюджету: 

  • Кропивницька міська рада – 70,8 мільйонів гривень;
  •  Смолінська – 1,390 мільйони гривень;
  • Знам’янська – 2 мільйона гривень.

 “Є необхідність в тому, аби інші територіальні громади області долучились до фінансування. Адже з 1 липня зросла вартість електроенергії для промислових підприємств. Так, рахунок у червні був у сумі 10 мільйонів гривень, а станом на липень  це 18 мільйонів. Поступово все змонтоване обладнання на помпових станціях вводитиметься в експлуатацію для зменшення споживання електроенергії приблизно на 20%”, – уточнила Ольга Довжук. 

З її слів, Світловодська і Олександрійська громади не долучились. Окрім того, “Дніпро-Кіровоград” надає водопостачання у Пантаївську громаду, смт Березівка, Подорожнє, Соколівське, Бутівське, Войнівське. Тому  Кіровоградська ОВА звертатиметься до цих громад з метою фінансової підтримки підприємства.

 

Останні новини по темі
У центрі Кропивницького у пабі сталося коротке замикання? (ФОТО)
photo 2023 07 26 12 19 45
viter copy
Нестійка погода на кілька днів: на Кіровоградщині оголосили штормове попередження
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024