“Про таких людей потрібно говорити”: у Кропивницькому вшанували пам’ять загиблого на фронті публіциста (ФОТО)

17:15, 14 Серпня, 2023

Сьогодні, 14 серпня, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського вшанували пам’ять воїна із Кропивницького, публіциста і журналіста Євгенія Осієвського, який загинув 22 травня цього року у боях за Бахмут.

Саме у день його тридцятиліття провели день пам’яті, показали улюблений фільм та розповіли про нього. На заході були присутні мама Олександра, наречена Поліна, друзі та знайомі Євгенія, представники фонду “Мрія”, які допомагали мамі загиблого.

Захід провели саме у бібліотеці, адже з 2011 року Євгеній часто відвідував бібліотеку Чижевського та заходи, які там проводили.

“Ми його знаємо як читача, як людину, яка була надзвичайно відкритою. Він був дуже активним в бібліотечних спілкуваннях. Женя був, так би мовити, бібліотечний волонтер”, – розповідає завідувачка відділу мистецтв бібліотеки Світлана Ушакова.

Копія Для маркування Прямокутник 77

День пам’яті організували всі шанувальники та близькі Євгенія.

“У нас була група, в якій були близькі люди та шанувальники Жені. Світлана Анатоліївна запропонувала організувати саме в бібліотеці через його любов до неї. Поліна, наречена, вела дискусії про показ фільму. Також вона сказала, щоб це було неформально, тому організувала морозиво” – розповіла вчителька Євгенія Світлана Кушнєрова.

Копія Для маркування Прямокутник 75

Захід відвідала Катерина Колтунова, очільниця волонтерського центру “Krop:hub”. Вона зазначила, що таких людей, як Євгеній, варто пам’ятати та не забувати, такі заходи повинні бути завжди.

“Про таких людей, як Женя, ми маємо говорити, показувати їх, ставити у приклад молодому поколінню, щоб нашим дітям не потрібно було проживати те, що проживають ці молоді люди, які свідомо розуміють на що вони йдуть” – прокоментувала вона.

Вчителька Євгенія, Світлана Кушнєрова розповіла, що наразі їх мета розповсюджувати його спадщину та філософію.

“Його філософія полягала у тому, що він завжди шукав справедливість, незважаючи на те, що я йому казала, що її немає. Він віддав себе людям, йому нічого не потрібно, допомагав їм. Матеріальні цінності для нього не існували взагалі”, – зазначила вона.

Копія Для маркування Прямокутник 76

Довідково:

Євгеній навчався у Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті. Після чого вступив до Центральноукраїнського державного університету імені В.Винниченка, який закінчив з відзнакою. Далі вступив на магістратуру до Національного університету “Києво-Могилянської академії”, де навчався на політолога, яку також закінчив з відзнакою.

Під час Майдану брав участь у протестах у Кропивницькому.

Основним місцем його роботи протягом останніх років був науково-популярний журнал “Куншт”.

Також був автором матеріалів для видань “Спільне”, “Yabl”, “The Comics Journal”, “Vertigo”, “Bird in Flight”.

У листопаді 2022 року пішов добровольцем у ЗСУ. До останнього Євгеній займався публіцистичною діяльністю та навіть на війні писав матеріали. Останній матеріал був опублікований за 5 днів до його загибелі.

Олена Панкова

 

Останні новини по темі
Навіки у строю: три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників
geroii copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
367051767 826393859046700 2641550219575698888 n
Коли у Кропивницькому і Знам’янці з’явиться вода (ВІДЕО)
Читайте також

У Кропивницькому відбудеться зустріч соціальних підприємців області. Під час зустрічі будуть представлені реальні історії трансформації волонтерських центрів у соціальні підприє...

15:48, 24 Червня, 2024

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024